اعتبار ۴۵ طرح عمرانی کیش بدون فروش زمین تامین شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: در حالی در 30 سال گذشته واگذاری زمین عمده ترین راه درآمد سازمان منطقه آزاد کیش بوده، امروز بدون فروش زمین توانسته‌ایم بیش از 45 طرح عمرانی را تامین اعتبار کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، علی اصغر مونسان با اشاره به فروش زمین به عنوان تنها راه درآمد زایی در کیش در30 سال گذشته گفت: با ایجاد درآمدهای پایدار، اعتبار بیش از 45 طرح عمرانی درکیش بدون فروش زمین تامین شد.

مونسان در تشریح فعالیت‌های این سازمان گفت: در این مدت 25 پروژه به بهره برداری رسیده و 43 پروژه نیز در حال احداث است و بیش از 4 هزار و 800 میلیارد تومان سرمایه گذاری جذب شده که بخش اعظمی از این سرمایه‌گذاری با محوریت گردشگری بوده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش رسیدن این سازمان به درآمدهای پایدار را یکی از اهداف خود برشمرد و افزود: در حالی در 30 سال گذشته واگذاری زمین عمده‌ترین راه درآمد سازمان منطقه آزاد کیش بوده، امروز بدون فروش زمین توانسته‌ایم، بیش از 45 طرح عمرانی را تامین اعتبار کنیم.

مونسان به برنامه ریزی های انجام شده برای افزایش جذابیت‌ گردشگری کیش مانند نمایش تری دی مپینگ در کشتی یونانی اشاره و تاکید کرد: باید بر جذابیت‌های جزیره کیش افزوده شود و در این مسیر طرح‌های خوبی به مرحله اجرا خواهد رسید.

وی به رشد 4 درصدی ورود گردشگران از مسیرهوایی در 5 ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه درسال گذشته اشاره کرد و گفت: میزان مسافران ورودی به جزیره کیش در مجموع در دوبخش هوایی و دریایی حدود یک درصد رشد داشته و در عین حال شاهد افزایش کیفی مسافران و گردشگران کیش نیز بوده‌ایم، به نحوی که در تعطیلات نوروزی امسال کمتر شاهد مسافرانی بودیم که در کمپ های چادری اقامت داشته باشند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه بر افزایش نظارت بر حوزه گردشگری خبر داد و گفت: هتل ها و رستوران ها و دیگر مراکز ارائه خدمات گردشگری به شدت تحت نظارت هستند تا شاهد رضایت حداکثری مسافران و گردشگران باشیم.

مونسان همچنین نظارت بر کیفیت کالاهای وارداتی به جزیره کیش را یکی از اقدامات انجام شده توسط سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد و گفت: نظارت کیفی بر محصولات ورودی به جزیره کیش به ویژه در حوزه سلامت و آرایشی و بهداشتی تشدید شده و تلاش شده است که با جلوگیری از اختلاف قیمت درعرضه اجناس و کالاهای کم کیفیت چینی با سرزمین اصلی زمینه نارضایتی گردشگران و مسافران از کیش به حداقل برسد.   

روشنایی معابر کیش از انرژی خورشیدی تامین می‌شود  

وی در ادامه سخنانش کیش را نمادی از یک جزیره سبز دانست و گفت: استفاده از انرژی های بادی و خورشیدی در دستور کار قرار گرفته و به عنوان گام نخست روشنایی معابر کیش با استفاده از انرژی خورشیدی تامین می شود.

مونسان با اشاره به افزایش بیش از 50 درصدی ظرفیت تولید برق در نیروگاه کیش گفت: با راه اندازی دو واحد نیروگاهی با ظرفیت 75 مگاوات مشکل تولید برق در کیش تا سال 1395 برطرف شده است.

احداث دومین نیروگاه کیش

وی با بیان اینکه کیش مانند سرزمین اصلی به شبکه سراسری متصل نبوده و در زمان بروز مشکلات و تعمیرات به ناچار شاهد قطعی برق خواهد بود گفت: برای رفع این مشکل کلنگ احداث دومین نیروگاه کیش با حضور اکبر ترکان در جنوب جزیره به زمین زده شد و در مدت زمان کوتاهی به تدریج به ظرفیت تولید برق افزوده خواهد شد.

- See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930526001086#sthash.M7LPNfTT.dpuf