در نشست هم اندیشی روسای فدراسیون های ورزشی با حضور حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان مطرح شد:

ارائه گزارش عملکرد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در حوزه ورزش

مهدی کشاورز در نشست روسای فدراسیون های ورزشی که با حضور حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، گزارش عملکرد 8 ماه امسال با محوریت توسعه و پیشرفت زیرساخت ها و برگزاری رویدادهای مختلف ورزشی کیش را ارائه کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مهدی کشاورز در نشست هم اندیشی با روسای فدراسیون های ورزشی که با حضور وزیر ورزش و جوانان و هیئت همراه، پنجشنبه 26 آبان در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد، اخذ نخستین سهمیه المپیک توسط بانوی ورزشکار ایرانی را خبر مسرت بخشی در حوزه ورزش کشور عنوان کرد و اظهار داشت: این اقدام مهم سند حقانیت برای کسانی است که ادعا می کنند بانوان در حوزه ورزش آزاد نیستند.

 کشاورز با قدردانی از عملیاتی شدن وعده های وزیر ورزرش و جوانان کشور و با اشاره به روایتی از امام حسین (ع)، گفت: انجام دادن کار برای مردم و جوانان جاری شدن نعمت های خدا است و قدر این فرصت ارزشمند را بدانیم و در این مسیر خطیر وظایف مهمی بر عهده روسای فدراسیون های ورزشی است.

وی ضمن گرامی داشت یاد دو بزرگ مرد "بهرام افشار زاده و حمید سجادی" که در سال های گذشته نقش ارزشمندی در حوزه قهرمانی و همگانی شدن ورزش این منطقه ایفا کردند، افزود: ظرفیت های قابل توجهی در حوزه گردشگری ورزشی کیش وجود دارد که مورد استفاده قرار نگرفته است یکی از وظایف مهم معرفی شایسته ظرفیت های موجوداین منطقه  است.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش هدف از تدوین برنامه های راهبردی را افزایش نشاط عمومی و همگانی شدن ورزش جامعه عنوان کرد و بیان داشت: پاسخ صحیح، ایجاد هیجان، شور و نشاط جوانان و هدایت آنان از طریق ورزش یک موضوع مغفول مانده در سال های گذشته در مجموعه کشور است.

مهدی کشاورز با اشاره به کشف استعدادهای جزیره کیش و ایجاد یک الگوی قهرمانی و پهلوانی برای قشر جوان در قالب ارائه برنامه های راهبردی این منطقه، اظهار داشت: تقویت هویت ملی، درآمد زایی از صنعت ورزش که برخی از رشته ها در دنیا جریان ساز، درآمد زا و اشتغال زا است که باید این امر مهم در سطح کشور مورد توجه ویژه قرار گیرد.

کشاورز در خصوص بازسازی بخشی از زیرساخت ها و توجه به گردشگری ورزشی جزیره کیش، گفت: حدود 14 و نیم متر مربع سرانه ورزشی کیش است که 14 برابر میانگین کشوری ظرفیت ورزشی داریم.

وی با اشاره به بازسازی 14 زمین تنیس، سند برد تنیس، شش پورت حرفه ای اسکواش، ساخت 4 زمین استاندارد که یکی از آنها نخستین زمین هیبریدی کشور است، خاطر نشان کرد: احداث نخستین دیوار یخ نوردی 4 فصل جهان در جزیره کیش و باشگاه کم نظیر بدن سازی با ارائه خدمات ورزشی توسط بخش خصوصی در جزیره کیش، امسال افتتاح شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش کسب میزبانی 17 رویداد ملی و بین المللی در رشته های ورزشی تنیس و اسکواش تا پایان سال 1401 از جمله مسابقات فیوچرز 45 هزار دلاری تنیس را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در حوزه ورزش کیش برشمرد و افزود: دو دوره مسابقات تیم ملی جام شرکت ها با فدراسیون های ورزش های کارگری در این منطقه برگزار شده است.

مهدی کشاورز برگزاری مسابقات کشوری دوچرخه سواری و غواصی در سطوح مختلف، برنامه ریزی مسابقات فوتسال کیش کاپ که در بهمن ماه امسال برگزار می شود و همچنین استعداد یابی و انتخاب تیم ملی جوانان را از دیگر برنامه های پیش بینی شده سازمان در حوزه ورزش این عنوان کرد.

کشاورز در خصوص ساماندهی هیئت های ورزشی و تشکیل شورای ورزش و طراحی برنامه های کوتاه، میان و بلند مدت برای هیئت های ورزشی، گفت: برنامه ریزی جهت برگزاری بازی های ساحلی کیش با حضور 2 هزار ورزشکار برای نخستین رویداد چند رشته ای متمرکز کشور برای اسفند ماه امسال پیش بینی شده است.

وی در رابطه با میزبانی از اردوهای تیم های ملی مختلف به ویژه اسکواش، فوتبال ساحلی، فوتسال بانوان، اسکیت و ....، اظهار داشت: تا پایان سال ضمن افزایش مزیت های دیگر ورزشی، پیست یخ و یک مجموعه مجهز بولینگ به همت بخش خصوصی میکامال کیش تحقق می باید.

به گفته کشاورز با بهسازی مجموعه تیر و کمان دهکده المپیک با ظرفیت برگزاری مسابقات جهانی و آسیایی، گفت: احداث استادیوم ورزش های ساحلی و طراحی 8 فرصت سرمایه گذاری برای ورزش کیش از قبیل "اسکی، اتومبیلرانی، گلف، موج سواری، شنا، قایق رانی، فوتبال و ورزش های ساحلی" در دستور کار قرار گرفته است.  

کشاورز، افزود: کمپ بین المللی فوتبال به همت بخش خصوصی با هدف خدمت رسانی به تیم های ملی و باشگاه های مختلف احداث می شود.

به گفته کشاورز با هماهنگی های انجام شده پیست اسب سواری که یکی از ظرفیت بسیار خوب جزیره محسوب می شود در مرحله انعقاد قرارداد است و به سمت احیای این ظرفیت حرکت می کنیم.

وی اظهار داشت: تحقق این اقدامات مهم مستلزم رویکرد هیئت های ورزشی و مشارکت فعالانه و موثر در مجامع فدراسیون های ورزشی است.

لازم به ذکر است در این نشست رضا شجیع مشاور و مدیرکل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، عزیز اله فرضی پور رئیس مرکز ورزش و تفریحات سالم و برخی از مسولان سازمان و  شرکت های تابعه، رییس فدراسیون بولینگ و بیلیارد، سرپرست فدراسیون ورزش های همگانی، فدراسیون ورزش های دانش آموزی، فدراسیون هاکی، دوومیدانی، ورزش های رزمی، بدنسازی، کوهنوردی، تیراندازی و تیرو کمان، جانبازان و معلولین، پزشکی ورزشی، ناشنوایان، مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان وپیشکسوتان، چوگان، آمادگی جسمانی، انجمن های ورزشی، مدیرکل دفتر توسعه آموزش و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان، تنیس، اسکواش، مدیرکل سیاست گذاری و توسعه ورزش بانوان، مدیر کل نظارت و هماهنگی ورزش بانوان، معاونت توسعه ورزش بانوان، شطرنج، ورزش های روستایی و بومی و محلی، موتورسواری و اتومبیلرانی، ترای اتلون، نجات غریق و غواصی، اسکی و ورزش های زمستانی، هندبال، دبیرکل فدراسیون تنیس، ژیمناستیک، سوارکاری، شمشیربازی، اسکواش، قایقرانی و بادبانی، دوچرخه سواری، اسکیت و کاراته حضور داشتند.