احداث کمپ های تیم ملی فدراسیون فوتبال در جزیره کیش

کمپ های تیم ملی فدراسیون فوتبال با هدف ایجاد سالن بدن سازی تخصصی، مرکز اسپا، ماساژ و مرکز سنجش و اندازه گیری قوای جسمانی ورزشکاران در جزیره کیش راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، با هدف راه اندازی کمپ های تیم ملی فدراسیون فوتبال در این منطقه؛ جلسه هم اندیشی و تبادل نظر بعد از ظهر شنبه 14 فروردین با حضور عزیزالله فرضی پور مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش، محمود افتاده مدیر حقوقی، املاک و قراردادها و امین صفایی اصل مدیر فنی و امور شهری سازمان منطقه آزاد کیش، منصور قنبرزاده دبیرکل فدراسیون فوتبال و هیئت همراه در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.

عزیزالله فرضی پور مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش در ابتدای این جلسه به مذاکرات رئیس فدراسیون فوتبال با دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش برای احداث کمپ های تیم ملی فدراسیون در این منطقه اشاره کرد و گفت: ارزیابی ها، مطالعات نخست و بازدید میدانی از دهکده ورزشی المپیک کیش برای تحقق این طرح مهم و ارزشمند در دستور کار قرار گرفته است.

محمود افتاده مدیر حقوقی، املاک و قراردادهای سازمان منطقه آزاد کیش هدف اصلی این سازمان را جذب سرمایه گذاران متعدد در حوزه های مختلف تفریحی، ورزشی و گردشگری برشمرد و افزود: یکی از ویژگی های بارز این منطقه ، ظرفیتهای ورزشی و بویژه ساحلی است.

وی با بیان این که سازمان منطقه آزاد کیش از فعالان اقتصادی که قصد سرمایه گذاری در جزیره کیش را دارند، ضمن حمایت های لازم برای سرمایه گذاری در زمینه های ورزشی استقبال می کند، اظهار داشت: جزیره کیش از ظرفیت های خوبی برای احداث کمپ های ورزشی در این منطقه برخوردار است.

افتاده در خصوص طرح های پیشنهادی سرمایه گذاری در قالب ایجاد زمین های ورزشی و کمپ های ورزشی اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد کیش ضمن اعلام آمادگی برای احداث کمپ های تیم ملی؛ علاقمند به همکاری در این زمینه است چرا که یکی از جاذبه های گردشگری در کیش ایجاد زمینه های ورزشی است.

محمود افتاده مدیر حقوقی، املاک و قراردادهای سازمان منطقه آزاد کیش، ضرورت های جزیره کیش را منطبق با کشورهای همسایه عنوان کرد و افزود: برگزاری مسابقات فوتبال تیم های باشگاهی ایران بیشتر با مناطق همجوار است و این منطقه با برخورداری از شرایط آب و هوایی مناسب می تواند تیم های مختلفی را برای برگزاری اردوهای تمرینی به این منطقه جذب کند.

منصور قنبرزاده دبیرکل فدراسیون فوتبال با بیان این که اهتمام به ورزش فوتبال نقش مهمی در توسعه و مسئولیت ملی کشور دارد گفت: تحقق این امر مهم سبب ایجاد تعامل میان تمام مجموعه ها و ظرفیت های ملی کشور می شود.

قنبرزاده احداث کمپ های تیم ملی فوتبال در جزیره کیش را یکی از اقدامات مهم و ارزشمند در این جزیره برشمرد و اظهار داشت: احداث کمپ های تیم ملی فوتبال یکی از اولویت های نخست در تمام کشورها حتی کشورهای توسعه نیافته از قبیل هند، پاکستان و کشورهای جهان سوم و حاشیه خلیج فارس است.

وی ظرفیت های جزیره کیش از جمله شرایط آب و هوای مناسب این منطقه را برای تیم های ملی؛ ایده آل معرفی کرد و گفت: تیم ملی کشور با برگزاری اردوی تمرینی در جزیره کیش و تطبیق آب و هوایی با کشور بحرین می توانند شرایط مطلوبی را برای حضور در مسابقات کسب کنند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال تحقق این اقدام مهم را فرصتی برای تیم های ملی کشورهای همجوار از جمله مسابقات جام جهانی قطر و مسابقات بحرین و امارات دانست و افزود: فرصت هایی که در مسابقات ساحلی در دنیا داریم، با برگزاری یک تورنمنت در این منطقه می تواند برای تیم های زیادی به عنوان یک ظرفیت مطرح شود.

منصور قنبرزاده احداث دراز مدت طرح کمپ های تیم ملی در جزیره کیش را به عنوان یک طرح ملی و ظرفیتی به برای جذب گردشگران ورزشی در این منطقه عنوان کرد و گفت: در مرحله نخست مطالعات این طرح؛ نوع همکاری و شرایط حاکم بر سیستم مدیریتی منطقه آزاد کیش در حوزه های حقوقی، اجرایی و ظرفیت های موجود مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گفته قنبر زاده اجرای این طرح در چارچوب توافق نامه نخست و مطالعات حقوقی، اجرایی و مالی مورد بررسی نهایی قرار خواهد گرفت تا منتج به یک قرارداد قابل اتکا باشد.

امین صفایی اصل مدیر فنی و امور شهری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به این که این جلسه در حد پیش بینی تفاهم نامه ای است که با مدیریت مناسب باید موضوعات حداقلی این طرح شناسایی شود گفت: برای مدیریت زمان و سرعت بخشیدن به اقدام اجرایی این طرح عرصه و اعیان مورد نیاز استاندارد پیش بینی می شود.

صفایی خاطر نشان کرد: به موازات انعقاد تفاهم نامه باید اطلاعاتی استخراج و در تفاهم نامه نیز ذکر شود؛ این مهم می تواند در ادامه مسیر کمک قابل توجهی در جا نمایی و احداث زمین و کسب مجوزهای لازم داشته باشد.

شایان ذکر است در جلسه هم اندیشی و تبادل نظر میان مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش و دبیرکل فدراسیون فوتبال تهیه تفاهم نامه طرح احداث کمپ های تیم ملی فوتبال کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.