آئین رونمایی از ۵ پوستر رویداد ملی و بین المللی در کیش

با حضور مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد از تعداد ۵ پوستر رویداد ملی و بین المللی رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزادکیش، سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد و مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در آیینی از "پوسترهای کیش گیمز، نخستین یادواره شهدای غواص، رویداد بین المللی محیط زیستی کلیماتون، پیاده سازی شبکه مبتنی بر ۵G، هوش مصنوعی با محوریت دورا پزشکی و نقشه راه شهر هوشمند کیش و جزایر اقماری" را رونمایی کردند.

 رویداد بین المللی کلیماتون کیش ایده تحول آفرین و الهام بخش در جهت کاهش سازگاری و تاب آوری در مواجهه با تغییرات اقلیمی و تخریب و تهدید محیط زیست است و در آذرماه سال جاری هم زمان با دویست شهر جهان و برای معرفی ایده خلاقانه برگزار خواهد شد.

دومین پوستری که در این آیین رونمایی شد پوستر "کیش گیمز" بود که نخستین دوره بازی های ساحلی این جزیره در کشور بوده که با مشارکت ۱۳ فدراسیون ورزشی و در  ۲۵ رشته ورزشی ساحلی در سطح ملی برگزار می شود.

این مسابقات با حضور ۳ هزار ورزشکار در رشته های مختلف برنامه ریزی شده و از ۱۲ تا ۲۲ بهمن برگزار خواهد شد.

پس از رونمایی از پوستر پیاده سازی شبکه مبتنی بر 5G، پوستر یادواره شهدای غواص نیز در این رویداد رونمایی شد که با عنوان معبر عشق در قالب برنامه های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی در دی ماه سال جاری در جزیره کیش برگزار می شود.

ایجاد هفتمین سایت مصنوعی غواصی جهان با غرق کردن ادوات جنگ تحمیلی، دعوت از خانواده ۱۷۵ شهید غواص کربلای ۴، آموزش غواصی بین ۱۷۵ بسیج به یاد این شهدا، ایجاد بوستان شهدای غواص، برگزاری جشنواره های عکس خلاق، شعر، داستان و پادکست، رسانه از جمله برنامه های جانبی این یادواره است.

نخستین یادواره شهدای غواص جزیره با حمایت مالی بخش خصوصی و معنوی سازمان منطقه آزاد کیش برگزار می شود و هر کدام از جوامع این جزیره از جمله سرمایه گذاران، هتل داران، حمل و نقل، پذیرایی، رسانه ها و فعالان فرهنگی و هنری برگزاری بخشی از این یادواره را عهده دار شده اند.

پوستر رویداد دورا پزشکی و کارت هوشمند سلامت نیز رونمایی شد که با محوریت هوش مصنوعی در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است با اجرا شدن این طرح اقدامات پزشکی از سوی پزشکان داخل کشور و پزشکان ایرانی مقیم خارج از کشور از راه دور امکانپذیر خواهد بود.

از دیگر برنامه هایی که در حاشیه رونمایی از ۵ پوستر رویداد ملی و بین المللی در کیش برگزار شد معرفی رویدادهای جام جهانی در جزیره کیش بود.

 این رویداد از بخش های مختلفی از جمله جام جهانی جشنواره هنرهای تجسمی(بخش استیکر)، جام جهانی نمایشگاه بین المللی فوتبالو صنایع وابسته، جام جهانی جشنواره هنر های تجسمی(بخش نقاشی دیواری)، جام جهانی نمایشگاه فرصت های اقتصادی و تجاری جام جهانی قطر، جایزه بزرگ موسیقی جام جهانی، جام جهانی رویداد بین المللی فوتبال کیلنیک، جام جهانی جشنواره فیلم و عکس، جام جهانی جشنواره هنرهای تجسمی(بخش کاریکاتور)، جام جهانی (Fan Festivals )، جام جهانی فوتبال الکترونیک، جشنواره فوتبال کارآفرینان، جام جهانی فوتبال فری استایل، رویدادجام جهانی تمبرهای فوتبالی، جام جهانی جشنواره هنرهای تجسمی( بخش المان های شهری) مسابقه فوتبال ستارگان، جایزه بزرگ سرود در جزیره فوتبال و گذر جام جهانی تشکیل شده است