پلمپ یک رستوران به دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی درکیش

یک باب رستوران به دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی در جزیره کیش پلمپ شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزادکیش، این رستوران براساس ماده 13 قانون مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، به دلیل بی توجهی به توصیه های بازرسان و رعایت نکردن موازین بهداشتی پلمپ و تعطیل شد.

رئیس مرکز توسعه و سلامت کیش، دکتر رضانیا در این خصوص گفت: بازرسی از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و کافی‌شاپ‌ها با حساسیت بیشتری مورد بررسی قرارمی گیرد و همه متصدیان ملزم به رعایت قوانین و مقررات بهداشتی در اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی هستند.

وی افزود: تهیه غذای سالم و رعایت صحیح بهداشت محیط، و بهداشت فردی از مواردی هستند که بازرسان به آنها توجه خاصی دارند که در صورت مشاهده هر گونه تخلف در این مورد ابتدا اخطار و سپس در صورت عدم رفع نواقص در مهلت مقرر از ادامه فعالیت آنها جلوگیری و در نهایت به مراجع قانونی ارجاع داده خواهند شد.

همچنین رئیس مرکز توسعه سلامت کیش خطاب به گردشگران و کیشوندان اعلام کرد: شماره تلفن های 07693112601 و07693112620 در تمامی ساعات شبانه روز و07644423311 در اوقات اداری پاسخگوی شکایات بهداشتی کیشوندان و گردشگران عزیز است.

لازم به ذکر است، طرح بسیج سلامت نوروزی به منظور جلوگیری از بیماریهای منتقله از طریق آب و غذا طرح بسیج سلامت نوروزی از روز دوشنبه 5 بهمن ماه در جزیره کیش آغاز شده است