گفتگوی زنده مهدی کشاورز در برنامه رادیویی کیش "رادیو جام جهانی"

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در گفتگوی زنده برنامه "رادیویی جام جهانی" گزارشی از چشم انداز حوزه گردشگری ورزشی این منطقه ارائه کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مهدی کشاورز صبح پنجشنبه سوم آذر در گفتگوی زنده رادیویی کیش "جزیره جهانی"، گفت: امسال برای نخستین بار طرح جامع گردشکری طراحی و رونمایی شده است.

کشاورز اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های موجود، یکی از 16 حوزه فعالیت در صنعت گردشگری کیش، حوزه ورزشی است.

وی، افزود: جزیره کیش می تواند یک جزیره جهانی باشد و افتخار میزبانی شایسته بسیاری از بازی های ساحلی و دریایی را در این منطقه داشته باشیم.

 به گفته کشاورز برگزاری المپیک ساحلی داخلی برای نخستین بار در اسفند امسال با حضور 13 فدراسیون برنامه ریزی شده و سال های آینده نیز به صورت بین المللی این رویداد را برگزار می کنیم.

وی در خصوص رویدادهای فوتبالی نیز با اشاره به ساخت و راه اندازی نخستین زمین چمن هیبریدی ایران در کیش اظهار داشت: با آماده سازی سه زمین بین المللی آمادگی لازم برای برگزاری تمام مسابقات تیم ملی و لیگ های برتر و همچنین اردوهای تمرینی را داریم.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، تصریح کرد: در جهت توسعه گردشگری ورزشی پیست ها و 14 کورت تنیس طراحی و اجرا شده همچنین سالن های اسکواش آقایان و بانوان به صورت جداگانه آماده میزبانی از مسابقات ورزشی است.

مهدی کشاورز خاطر نشان کرد: 5 مسابقه ملی و بین المللی اسکواش و 12 مسابقه ملی و بین المللی تنیس پیش رو داریم که یکی از آنها مسابقات فیوچرز 45 هزار دلاری است که در این زمینه اقدامات مربوط به برگزاری آن انجام شده است.

کشاورز بیان داشت: مجموعه ورزشی المپیک کیش در حال تکمیل و تجهیز شدن است و با پیگیری های لازم مقرر شده که آکادمی شماره 2 المپیک در جزیره بنا نهاده شود.

وی در ادامه گفت: پس از بررسی و بازدید فدراسیون ناشنوایان از امکانات جزیره، برای المپیک ناشنوایان 2024 اعلام آمادگی کردیم، بنابراین با توجه به موارد عنوان شده، جزیره کیش در حوزه ورزشی و تفریحی می تواند یک جزیره جهانی در ایران، منطقه و بعد بین المللی باشد.

کشاورز در تشریح اقدامات صورت گرفته برای برگزاری جام جهانی 2022 در جزیره کیش گفت: برای نخستین بار یادواره 2هزار شهید فوتبالیست کشور در کیش با پوشش خوب شبکه های رادیویی و تلویزیونی برگزار شد.

به گفته کشاورز تعداد 3 تلویزیون شهری در 3 نقطه جزیره به همراه گزارش مستقیم گزارشگران خوب ایران تعبیه شده و ساکنان و گردشگران کیش می توانند با حضور در این فضاها لحظاتی شاد و لذت بخشی را تجربه کنند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به برنامه های شاد و مفرح بین گزارش های فوتبال، اظهار داشت: تا پایان جام جهانی گزارش های مستقیم از رادیو جام جهانی پخش می شود و برای بازی های حساس و تیم هایی که طرفداران و هواداران بیشتری دارند همین فضا ها با برنامه های شاد و تفریحی در حوزه فوتبال همراه با مسابقات، موسیقی و جوایز پیش بینی شده است.

مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایان از مردم سراسر ایران برای سفر به کیش دعوت کرد و گفت: هوای جزیره کیش در حال حاضر بهار ایران است، از هموطنان عزیز در جای جای کشور دعوت می کنم به کیش سفر کنند و از هوای پاک و عاری از آلودگی و اکسیژن خالص تا زیبایی و جاذبه های گردشگری کیش لذت ببرند.