امام جمعه اهل سنت کیش:

گردشگری و جذب سرمایه گذاران خارجی از دستاوردهای دولت یازدهم است

امام جمعه اهل سنت کیش گفت: آبادانی و رونق گردشگری، جذب سرمایه گذاران خارجی، جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت و ارتباط موفق با سایر کشورها از مهمترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، شیخ یعقوب شمس روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در زمینه دستاوردهای دولت تدبیر امید در مناطق آزاد گفت: برجام یکی از مهمترین دستاوردهای دولت یازدهم است، به رغم بد عهدی های طرف مذاکره کننده و پایبند نبودن آنها به آنچه می گویند جمهوری اسلامی با منطق و عملکرد خوب دولتمردان و پشتیبانی مردم به جهان ثابت کرد که این کشور همواره اهل منطق بوده و هست.

وی تاکید کرد: هدف جمهوری اسلامی از دستیابی به انرژی هسته ای، تجاوز به کشورها و نا آرامی و خشونت نبوده بلکه تنها به دنبال تحقق برنامه های صلح آمیز و صلح جویانه است که از آن برای خدمت رسانی به مردم در حوزه های مختلف استفاده کند.

امام جمعه اهل سنت به تحریم و تهدید جمهوری اسلامی از سوی غرب به بهانه های مختلف اشاره کرد و افزود: حضور ما در پای میز مذاکرات نشان داد که ایران تنها به دنبال صلح و ثبات است؛ در این نشست ها توافقاتی صورت گرفت اما کسانی که دم از توافق و پایبندی می زنند امروز خود بد عهدی می کنند.

وی تصریح کرد: برجام حقانیت و مظلومیت جمهوری اسلامی را به دنیا نشان داد و ثابت کرد ملت ایران به قوانین بین المللی همواره پایبند هستند.

شیخ یقوب شمس یکی از مهمترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید را ارتباط موفق با کشورهای جهان عنوان کرد و افزود: با این ارتباط توانستیم جایگاه و نقش جمهوری اسلامی را در جهان برجسته تر کنیم، همانطور که بسیاری اذعان دارند جمهوری اسلامی نقش مهم و اثر گذاری در مسائل و تحولات بین المللی و منطقه دارد.

شیخ یعقوب شمس یکی دیگر از دستاوردها را ثبات اقتصادی و تثبیت قیمت ها در کشور دانست و گفت: نظارت مستمر برای جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها در بخشهای مختلف از مهمترین اقدامات دولت است.

وی جذب سرمایه گذاران خارجی در کشور را از دیگر دستاوردهای خوب دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت: امنیت حاضر در کشور، فراهم ساختن بسترهای لازم در حوزه گردشگری و تجاری به ویژه در مناطق آزاد و وجود قوانین سهل و آسان زمینه را برای سرمایه گذاری فراهم ساخته است .

امام جمعه اهل سنت گفت: این دستاورد در جزیره کیش نیز بخوبی قابل مشاهده است، آبادانی و رونق گردشگری و ایجاد زیر ساخت ها توسط مدیران وقت نشان می دهد که دولتمردان گامهای موثری برای توسعه این منطقه برداشته اند.

وی اظهار کرد: گردشگران با رضایت کامل به جزیره کیش وارد می شوند و به گفته آنها تغییرات زیادی در این جزیره نسبت به گذشته مشاهده می شود که نشان از تلاش مسئولان منطقه برای رونق دارد.

 جزیره کیش با بیش از 91 کیلومتر مربع مساحت و دارا بودن ظرفیت های فراوان در حوزه اقتصادی و گردشگری همواره مورد توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی بوده است که شرایط پسا برجام فرصت مناسبی را برای فعالیت و سرمایه گذاری در این جزیره مرجانی فراهم کرده است .

وجود مواهب خدادادی همچون هوای پاک ، آب دریا ، ساحل و طبیعت زیبا و امکانات تفریحی و ورزشی سبب شده تا سالانه یک میلیون و 700 هزار گردشگر به جزیره کیش سفر کنند.