در گفتگوی خبری با روسای هیئت های ورزشی جزیره کیش مطرح شد:

گامی دیگر در راستای تحول هیئت های ورزشی کیش

با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش و عضویت هیات های ورزشی جزیره در مجامع فدراسیون های ورزشی کشور این مهم گامی دیگر در مسیر تحول جامعه ورزشی کیش است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مهدی افشون، گفت: هیئت های ورزشی با حق رای می توانند سهمی در "تصمیم گیری ها، ارائه برنامه ها و پیشنهادهای مجامع ورزشی" داشته باشند.

رییس هیئت ورزش های همگانی کیش با بیان این که در گذشته هیئت های ورزشی در مجامع فدراسیون ها عضویت نداشته اند، افزود: روسای هیئت های ورزشی با داشتن حق رای می توانند نقش موثری در پیشرفت ورزش کیش ایفا کنند.

بنابراین گزارش میثم حفیظی سرپرست هیئت شطرنج کیش نیز در رابطه با عضویت روسای هیئت های ورزشی این منطقه در مجامع فدراسیون های ورزشی کشور، اظهار داشت: از این پس هیئت های ورزشی کیش می توانند مستقل و موفق تر از گذشته فعالیت کنند.

وی، خاطر نشان کرد: جزیره با ظرفیت های موجود می تواند میزبان برگزاری رویدادهای مختلف ورزشی در سطح کشور باشد.

در ادامه این گفتگوی خبری ارسلان قربانی رییس هیئت تنیس کیش، گفت: با فراهم شدن زمینه حضور هیئت های ورزشی در مجامع فدراسیون ها، هیئت های ورزشی دارای استقلال و حق رای در مجامع فدراسیون ها شدند و این اقدام مهم و ارزشمند خبر مسرت بخشی برای جامعه ورزشی کیش است.

وی، اظهار داشت: ارتباط و تعامل با فدراسیون های ورزشی کشور به صورت مستقل سبب مطرح شدن ظرفیت ها و توانمندی های کیش در حوزه ورزش است.

به گفته قربانی، با ایجاد زیرساخت های لازم جشنواره ها و رویدادهای مختلف ورزشی در راستای ارتقاء و تحول ورزش کیش برگزار خواهد شد.

ارسلان قربانی، بیان داشت: با استقلال هیئت های ورزشی می توانیم در "پایش، رصد فعالیت ها، ارائه برنامه ها و ارائه پیشنهاد" در عرصه های ورزشی به ویژه رشد گردشگری ورزشی در کیش موفق تر از گذشته نقش آفرینی کنیم.

حمزه زائری رییس هیئت والیبال کیش، گفت: با حضور هیئت های ورزشی کیش در مجامع فدراسیون های ورزشی کشور در جریان روند برگزاری دوره های آموزشی، مسابقات و ... به صورت مستقل قرار خواهیم گرفت.

زائری یکی از ویژگی های حق رای هیئت های ورزشی در مجامع فدراسیون ها را سرعت بخشیدن به فرایندهای اداری در وزارت ورزش و جوانان کشور عنوان کرد.

مهرداد تاوتلی رییس هیئت دوچرخه سواری کیش با بیان این که این مهم یک اقدام بنیادی و اصولی بود،  گفت: هیئت های ورزشی کیش بر خلاف اداره های دولتی مانند آموزش و پرورش فاقد استقلال بوده و هیچ حق رای  در مجامع فدراسیون های مربوطه نداشتند.

وی افزود: با همت تیم جدید مدیریتی سازمان منطقه آزاد کیش و توجه ویژه آن ها به ورزش حرفه ای، قهرمانی و توسعه گردشگری ورزشی در جزیره کیش این مهم جهت پیگیری از وزارت ورزش و جوانان در دستور کار قرار گرفت. 

تاوتلی در ادامه عنوان کرد: ارتباط و تبادل ورزشکار با حضور هیئت های ورزشی در مجامع فدراسیون ها فراهم شده و به طور حتم در توسعه اقتصادی، جذب گردشگر و برگزاری اردوهای ورزشی جزیره نیز تاثیر گذار خواهد بود.

شایان ذکر است در نشست روز پنجشنبه 26 آبان، با تصمیم گیری و نهایی شدن استقلال هیات‌های ورزشی جزیره کیش و داشتن حق رای آن‌ها در انتخابات مجامع فدراسیون‌های ورزشی کشور، آیین نامه جدید هیئت های ورزشی استان ها با دستور وزیر ورزش و جوانان ابلاغ شد.