مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از بیمارستان جزیره:

پیگیر جدی مطالبات شهروندان از تامین اجتماعی هستیم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از بیمارستان جزیره از پیگیری جدی مطالبات شهروندان از تامین اجتماعی و تبدیل کیش به قطب گردشگری سلامت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌ الملل سازمان منطقه آزاد کیش، محمد ابراهیم انصاری لاری در بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان کیش در خصوص خدمات دهی به بیمه شدگان تامین اجتماعی گفت: با توجه به اینکه سازمان تامین اجتماعی از محل درآمد خود در جزیره، باید معادل 7 درصد را برای بیمه‌ شدگان این جزیره هزینه کند لذا در حال پیگیری هستیم و چنانچه این اتفاق بیفتد بیمارستان کیش آمادگی دارد خدمات درمانی را به صورت رایگان به بیمه شدگان تامین اجتماعی ارائه دهد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه بیمارستان کیش از نظر تجهیزات مناسب، سخت افزار، پاراکلینیک‌ها و پزشکان متخصص مقیم و پروازی از شرایط خوبی برخوردار است افزود: شرایط مناسبی در بیمارستان کیش فراهم شده است و چنانچه موضوعات مالی در مورد بیمه تامین اجتماعی حل شود خدمات خوبی نیز به شهروندان ارائه می‌شود.

وی تاکید کرد: ما مطالبه جدی از تامین اجتماعی داریم؛ این سازمان می‌تواند ما به‌ ازای درمانی بیمه شدگان در کیش را به سازمان منطقه آزاد پرداخت کند تا از محل این وجوه به شهروندان طرف قرارداد با تامین اجتماعی در جزیره کیش خدمات مطلوب ارائه شود. راه دیگر این است که تامین اجتماعی با هدف ارائه خدمات به شهروندان درمانگاه احداث کند. این موضوعات در حال پیگیری است و تا یک ماه آینده تعیین تکلیف می‌شود.

انصاری لاری که با خبرنگاران گفت و گو می کرد، با اشاره به استانداردهای خوب بیمارستان کیش در بخش‌های مختلف از آمادگی نسبی در این بیمارستان برای پذیرش بیماران خارجی خبر داد و گفت: توسعه گردشگری سلامت مستلزم سرمایه‌ گذاری است و باید شرایط برای تردد بیماران خارج از کشور به کیش تسهیل و ارزان شود.

وی وجود امکانات خوب هتلی، عدم نیاز به دریافت روادید و نزدیکی به کشورهای حاشیه خلیج فارس را از مزیت‌های جزیره کیش در بحث گردشگری سلامت خواند و افزود: کیش می‌تواند مرکز تراز اول خدمات دهی در برخی زمینه‌های پزشکی باشد اما برای دستیابی به این هدف باید در خصوص هزینه های درمانی نیز وارد عرصه رقابت شویم .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: جزیره کیش می تواند مرکز درمان سرطان باشد؛ در این خصوص طی تفاهمی که با پروفسور جوان، رييس منطقه‌اي انجمن اورولوژي اروپا در وين و نيويورك انجام شده این جزیره به عنوان KCC (Kish Cancer Center) به مدرنترین امکانات و روشهای درمان سرطان در منطقه مجهز می‌شود.

وی افزود: در حوزه خدمات چشم پزشکی نیز از دکتر خدادوست دعوت شده تا دپارتمان چشم پزشکی در کیش ایجاد شود و در این زمینه نیز به بیماران داخلی و خارجی خدمات ارائه شود.

انصاری لاری همچنین با تاکید بر لزوم استقرار جراحان بنام به منظور توسعه گردشگری سلامت در زمینه جراحی‌های زیبایی گفت: اطلاع رسانی صحیح و تعریف روشی برای تردد بیماران به منظور حذف واسطه‌ها از دیگر مواردی است که لازمه تبدیل شدن کیش به مرکز گردشگری سلامت است.

گفتنی است در این بازدید که صبح یکشنبه سوم دی انجام شد، سرپرستان معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، گردشگری، مشاور مدیرعامل و مدیرکل حوزه ریاست، مدیر حراست و سرپرست روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش حضور داشتند.