ورزش کیش در آستانه یک تحول تاریخی

دومین نشست هیأت های ورزشی کیش با هدف بررسی راهکارهای جدید درآمدزایی و نحوه برنامه ریزی عملیاتی برای برگزاری رویدادهای بزرگ بین المللی با حضور مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش به نقل از شرکت عمران، آب و خدمات، جلسه هم اندیشی روسای هیات های ورزشی با هدف بررسی راهکار های تقویت گردشگری ورزشی عصر سه شنبه سوم خرداد با حضور دکتر رضا شجیع مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش ، محسن نظر پور رییس هیات مدیره و مدیر عامل این شرکت ، عزیزاله فرضی پور رییس مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش و روسای 44 هیات ورزشی در سالن رازی مرکز همایش های بین الملی کیش برگزار شد.

در این جلسه دکتر رضا شجیع مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه دانش افزایی و ارتقای مهارت های مدیریتی هیأت های ورزشی از ضروری ترین گام ها در تقویت فعالیت های ورزشی است اظهار داشت: باید با تمرکز بر ارتقای کیفی رویدادها به سمت برگزاری مسابقات و رویدادهای ورزشی بین المللی حرکت کنیم تا با رشد مستمر این فعالیت ها جزیره کیش به یک برند بین المللی در حوزه ورزش تبدیل شود.

وی تدوین برنامه عملیاتی هیأت های ورزشی بر اساس الگوی نوین توسعه ورزش و همچنین تدوین پیش نویس شیوه نامه تشکیل شورای ورزش کیش را راهکاری مهم و موثر در حل مشکلات هیات ها و تقویت کمی و کیفی فعالیت های ورزشی کیش برشمرد و افزود: با این الگوی جدید برنامه ریزی شاهد تحول جدی در ورزش کیش و افزایش سهم این جزیره در تحولات ورزش کشور خواهیم بود.

مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین از ضرورت اهتمام شرکت عمران، آب و خدمات برای حل مشکلات هیأت های ورزشی، بویژه کوتاه شدن فرایندهای اداری با اتصال اتوماسیون هیات های ورزشی به اتوماسیون اداری سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت های تابعه و همچنین فدراسیون های ملی با هدف تسریع و تسهیل فعالیت ها و مکاتبه با برخی دستگاه های اجرایی خبر داد.

رضا شجیع همچنین توجه به ورزشهای آبی و دریایی به عنوان ظرفیت منحصر بفرد کیش و برگزاری المپیادهای ورزش ساحلی و دریایی را یکی از عوامل موثر در توسعه گردشگری ورزشی کیش برشمرد.

در این جلسه روسای هیات های ورزشی ضمن طرح مشکلات خاص هر رشته راهکارهایی برای تقویت گردشگری ورزشی، معرفی کیش و استفاده بهینه از امکانات موجود و ظرفیت های این منطقه عنوان کردند.