در بازدید غلامحسین مظفری از هلال احمر کیش مطرح شد:

نود و شش هزار مورد کنترل تب سنجی و پایش سلامت در جزیره کیش

در راستای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در سطح این منطقه، هلال احمر جزیره نسبت به 96 هزار مورد تب سنجی و پایش سلامت و بیش از 36 هزار مورد غربالگری در مبادی ورودی های جزیره کیش انجام داده است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، چهارشنبه 24 اردیبهشت غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، سید محمدرضا مداح مشاور و مدیرکل حوزه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش ضمن بازدید از بخش های مختلف ساختمان جمعیت هلال احمر کیش در جریان 96 هزار مورد تب سنجی و پایش سلامت و بیش از 36هزار مورد غربالگری در مبادی ورودی های جزیره کیش توسط این مجموعه قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که با اقدامات پیشگیرانه و تلاش های تمام دستگاه های مستقر در جزیره کیش توانستیم از مرحله نخست با موفقیت عبور کنیم و به یک ثبات نسبی در این منطقه برسیم اظهار داشت: با رونق مجدد کسب و کارها و رفع محدودیت ورود مسافران به جزیره باید نسبت به مراقبت های ویژه و اقدامات پیشگیرانه نسبت به کوچک نگهداشتن ایپدمی و در نهایت مهار و کنترل آن در جزیره کیش تلاش کنیم.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی ایر لاین ها به مقصد کیش تاکید کرد و افزود: طی جلسه ای در دفتر تهران رعایت پروتکل های بهداشتی به ایر لاین ها ابلاغ شده است و آنان موظف به رعایت این پروتکل ها هستند در غیر اینصورت با آنان برخورد جدی خواهد شد.

وی نقش جمعیت هلال احمر جزیره کیش را یکی از شاخص های اصلی در مراقبت ها و نظارت بر نحوه رعایت ضوابط بهداشتی عنوان کرد و بیان داشت: با توجه به ظرفیت، تجربه و توان این بخش می توان اقدامات موثری در راستای مهار و کنترل این بیماری داشته باشیم.

غلامحسین مظفری بر لزوم اهمیت آمادگی هلال احمر، مرکز توسعه سلامت و دیگر مجموعه ها در خصوص پیک سفر گردشگران به جزیره کیش اشاره داشت و گفت: با تجربه، توان و انگیزه ای که در تمام مجموعه های مستقر در این منطقه هست می توانیم از این مرحله نیز با موفقیت عبور کنیم و تمام تلاش خود را برای کنترل این بیماری به کار گرفت.

مظفری تصمیات صورت گرفته از سوی شورای سلامت کیش را الگوی نمونه ای موفق در سطح کشور عنوان کرد و افزود: کنترل این بیماری در جزیره کیش با همکاری و همراهی تمام فعالین اقتصادی، بخش خصوصی و پویش های مردمی به یک برندی تبدیل شدهاست که می توان از این ظرفیت ها بهره لازم را برد.

وی خاطر نشان کرد: انسجام، همدلی، همراهی و همکاری بخش خصوصی در بخشش اجاره غرفه ها، فراهم نمودن تجهیزات پزشکی و دارویی در جزیره کیش شرایط گذر از این بحران را فراهم می کند و باید فضای کسب و کار را در کیش رونق دهیم و استرس و نگرانی را از مردم دور کنیم.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش بهره گیری از ظرفیت های آموزش و پرورش کیش در زمینه مطالعاتی میدانی و نظر سنجی از مسافران ورودی کیش را مهم عنوان کرد و گفت: با استفاده از این ظرفیت ها می توانیم شرایط مطلوبی برای ساکنین کیش فراهم کنیم.

محمد شهاب الدین محمدی عراقی رئیس جمعیت هلال احمر کیش مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با انسجام و همدلی میان تمام دستگاه های اجرایی مستقر در جزیره کیش و مشارکت بخش خصوصی و پویش های مردمی اقداماتی که در این منطقه صورت گرفته است به عنوان الگوی نمونه ای موفق در سطح کشور مطرح شد که می توان از ظرفیت های موجود شرایط بحرانی را به خوبی مدیریت کرد.

محمدی عراقی در خصوص رصد 40 نفر از بیماران خاص جزیره کیش اظهار داشت: پس از شناسایی این بیماران بازدید روزانه، مشاوره های بهداشتی پزشکی و توزیع اقلام حفاظت فردی توزیع از جمله خدمات ارائه شده در جزیره کیش بود غربالگری بیماران دیگر نیز در دستور کار این مجموعه قرار گرفته است.

گفتنی است جمعیت هلال احمر جزیره کیش با مجموع نیروهای مامور، اداری و قراردادی یک جمع ۱۲ نفری است و از ظرفیت بیش از 160 نفر از اعضا و داوطلبان در راستای ارائه خدمات شایسته به ساکنین جزیره کیش در این مجموعه استفاده می شود.