نقش کلیدی رسانه ها در کنترل بیماری کرونا

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش بر نقش رسانه ها در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی شفاف به منظور کنترل شیوع بیماری کرونا میان ساکنین جزیره کیش تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی و امور بین المللل سازمان منطقه آزاد کیش، مصطفی خانزادی نقش رسانه ها را در مهار بیماری کرونا مثبت ارزیابی کرد و گفت: رسانه های می توانند با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی شفاف در راستای آگاهی بخشی به عموم مردم بر رعایت پروتکل های بهداشتی اقدامات موثری انجام دهند.

مصطفی خانزادی با بیان این که شیوع ویروس کووید19 در دنیا و کشور از جمله بخشی از سرزمین ایران، جزیره کیش گسترش پیدا کرده اظهار داشت: با هدف اقدامات فرهنگی و تبلیغی برای آگاهی بخشی به عموم جامعه، رزمایش سلامت چهارشنبه 18 تیر توسط بسیجیان در سطح جزیره کیش برگزار می شود.

خانزادی هدف از برگزاری رزمایش سلامت را یک اقدام مردمی عنوان کرد و گفت: مدیریت و برنامه ریزی این رزمایش با همت هلال احمر جزیره کیش عملیاتی می شود.

وی در ادامه افزود: در مرحله نخست، اجرای دو هفته ای این رزمایش بر عهده هلال احمر کیش است و تمام دستگاه، نهاد ها و ارگان ها هر آن چه از نظر منابع مالی و نیروی انسانی در خصوص تولید محتوا دارند در اختیار هلال احمر قرار خواهند داد.

معاون عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش بر نقش مهم سازمان و دست اندرکاران دستگاه های اجرایی مستقر در این منطقه به منظور برگزاری رزمایش سلامت اشاره داشت و افزود: نظارت صحیح و پیگیری جدی بر رعایت پروتکل های بهداشتی که از سوی شورای سلامت کیش مصوب می شود قابل اجرا است.

مصطفی خانزادی خاطر نشان کرد: با اعتقاد بر شعار " کرونا را شکست دهیم" می توانیم برند کیش را در کنترل بیماری کرونا که برند کشوری شده حفظ کنیم و در انحصار این منطقه باشد.

خانزادی نقش دانشگاه ها را منشا و مبدا تمام تحولات در جامعه دانست و افزود: دانشگاه ها می توانند در تولید محتوای و فعالیت های تبلیغی و فرهنگی نقش تاثیر گذاری داشته باشند و دانشگاه و اموزش و پرورش یک قشر عظیمی هستند که اگر به این بخش ورود پیدا کنند اقدامات موثری در این زمینه تحقق می یابد.