مراکز غذایی کیش زیر ذره بین کارشناسان بهداشتی

بازرسین واحد بهداشت محیط مرکز توسعه سلامت کیش ضمن ارایه آموزش های پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا میان مردم جزیره کیش از 2 هزار و 532 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی نیز بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از بازدید 2 هزار و 532 مورد در سطح جزیره کیش که ارتباط مستقیم با سلامت اقشار مختلف جامعه داشت خبر داد و گفت: از این تعداد بازدیدهای انجام شده 959 مورد مربوط به مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در این منطقه بود.

وی در ادامه افزود: در پی بازدید های بازرسان واحد بهداشت محیط از اماکن عمومی، ضمن این که 2مورد متخلف به دادگاه معرفی شد، تعداد5 واحد صنفی نیز به علت توجه نکردن به تذکرات کارشناسان بهداشت محیط پلمپ شد.

به گفته رضانیا، ارایه آموزش و آگاهی بخشی از خطرات ناشی از بیماری کرونا به صنوف مختلف در جزیره کیش از وظایف اصلی واحد بهداشت محیط است که در این میان 2 هزار و 532 مورد آموزشی در خصوص "ضدعفونی و گندزدایی محیط و ابزارهای مورد استفاده در محل کار برای افراد برگزار شده است.

وی در خصوص استفاده از تجهیزات پرتابل به منظور بررسی و سنجش مواد غذایی در این منطقه افزود: از تعداد 383 مورد، 17مورد روغن،306 مورد دما، 30 مورد از نظر شوری و 30مورد از نظر ph مورد سنجش قرار گرفته است.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با بیان این که شاخص فعالیت های واحد بهداشت محیط مرکز توسعه سلامت کیش اجرای طرح تشدید نظارتی در مواقع بحران به ویژه دوران همه‌گیری ویروس کرونا است اظهار داشت: با همکاری بهداشت محیط با بسیج ناحیه مقاومت سپاه کیش همه امکانات از ابتدای بحران با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت کیشوندان و همچنین ارتقای شاخص‌های بهداشتی مراکز تهیه، توزیع و فروش موادغذایی و اماکن عمومی نظارت و کنترل می شود.

شایان ذکر است: 13مورد بازدید از مدارس،4مورد بررسی آلودگی ناشی از فاضلاب،25 مورد نمونه برداری از نانوایی ها،35 مورد صدور صلاحیت بهداشتی،146مورد بازدید از غرفه های آرایشی و بهداشتی و رسیدگی به 100مورد شکایات واصله به واحد بهداشت محیط کیش از جمله اقدامات انجام شده توسط مرکز توسعه سلامت کیش در تیر ماه بود.