مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس: جزیره کیش، شرایط بی‌نظیری برای فعالیت صنایع پتروشیمی دارد

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در همایش بین المللی ایران پتروکم از توجه جدی و برنامه ریزی درخصوص توسعه صنایع پایین دستی پتروشمی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دراین مراسم علی عسگری مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با بیان اینکه این هلدینگ در ابعاد بین المللی با رشد جایگاه بین المللی خود به رتبه 27 در بین صد شرکت برتر جهان دست یافته است و حدود 16 و 7 دهم میلیارد دلار تولید وفروش داشته است گفت: در منطقه مقام دوم و درکشورمان رتبه اول را در حوزه کاری خود به دست آورده ایم و تلاش کردیم با ایجاد زمینه های همکاری و تعامل دراین همایش ها ونمایشگاهها با محوریت منویات مقام معظم رهبری درخصوص رشد 8 درصدی که یکی از الزامات به روز شدن کشور دراین حوزه است دچار عقب ماندگی نشویم و عقب ماندگیهای رژیم گذشته را نیز جبران کنیم .

وی افزود: برای رشد باید زیست بوم داشته باشیم وتمام عوامل مختلف موثر دراین مجموعه ها گردهم بیایند و از طرفی این عوامل باید دارای سه عنصراصلی فعال بودن، هم افزایی وتکامل گری باشند که اصل برگزاری و استمرار در این رویدادها ، فراهم کردن بستری برای دستیابی به زیست بوم است که درسایه تعامل در این فضاها به دست می آید و تسریع کننده فعالیت های این حوزه است.

علی عسگری تاکید کرد: درکنارحرکت صنایع بالادستی ، صنایع پایین دستی نیزباید برای حصول زیست بوم فعالیت ورشد کنند. در 40 سال گذشته صنایع بالادستی همواره مورد توجه و توسعه بوده اند که قابل تقدیراست اما باید دقت کنیم برای تکمیل زنجیره ارزش وجلوگیری ازخام فروشی باید پیچیده ترین محصولات را تولید کنیم که این موارد استراتژی برتر وآینده نگرانه ای است که در هلدینگ خلیج فارس محور فعالیت ها است تا به سمت صنایع پایین دستی ارزش آفرین حرکت کنیم. برنامه ریزی برای 100 میلیارد دلار تولید وفروش در جهت بی نیازی کشور از تامین ارز حق ما است که باید برای تحقق این هدف تلاش کنیم زیرا پتروشیمی این توان را دارد.وی با اشاره به لزوم برگزاری یک نمایشگاه با رویکرد بررسی روند فعالیت های پتروشیمی از گذشته تا کنون و تخمین آینده این صنعت به منظور تحقق اهداف کشورمان دراین حوزه اظهار داشت : یکی از گمانه های جهانی این است که هیدوروژن در آینده ای نه چندان دور تامین کننده نیاز کره زمین به انرژی است که باید ما نیز دراین زمینه با برگزاری نمایشگاه ها وهمایش ها مطالعه وایده پردازی کنیم.

علی عسگری گفت: حرکت به سمت توسعه و رشد صنایع پایین دستی پتروشیمی از اهداف بزرگ ما است و درحال حاضر نیز درحاشیه خلیج فارس که به استراتژی دریا نیز متکی است از چابهار تا خرمشهر به عنوان پس کرانه های ساحلی درزمینه توسعه صنایع پایین دستی دارای برنامه هستیم.

وی درپایان با اشاره به جنگ نرمی که توسط دشمنان کشورمان جریان دارد برلزوم صیانت از متخصصان و کارشناسان خدوم کشور تاکید کرد وگفت : برگزاری این همایش و نمایشگاه به میزبانی جزیره کیش به واسطه شرایط مناسب آب وهوایی، امکانات بی نظیر وسهولت دسترسی فرصت مغتنمی برای متخصصان وفعالان صنایع پتروشیمی فراهم کرده تا دراین فضا بتوانند تعامل وتبادل اطلاعات داشته باشند.

گفتنی است دراین همایش ونمایشگاه که با حضوررییس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری ، دبیر شورایعالی مناطق آزاد، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی آغاز به کار کرد بیش از ۱۵۰ شرکت در حوزه صنایع، واحدهای تولیدی و شرکت‌های حوزه پتروشیمی و صنایع پایین دستی حضور دارند.

همایش ونمایشگاه بین المللی ایران پتروکم با هدف حمایت از تولید دانش بنیان در صنعت پتروشیمی، پالایش وپترو پالایش از ۲۴ بهمن آغاز شده است و تا ۲۶ بهمن ماه در مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین‌المللی کیش ادامه دارد.