صادرات بیش از 50 درصد نفت خام فراوری شده توسط شرکت های پالایشی

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی حرکت به سوی شرکت های بزرگ را یکی از سیاست های پیش روی شرکت های پالایشی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، ناصر عاشوری قلعه رودخانی در آیین گشایش چهارمین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش که عصر دوشنبه 24 بهمن در سالن خلیج فارس مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد گفت: جایگاه شرکت های پالایشی نفت در کشور بیش از 2 میلیون و دویست هزار بشکه از مجموعه نفت خام تولیدی را تحویل گرفته و روزانه بیش از 100 میلیون لیتر بنزین و 112 میلیون لیتر نفت گاز تحویل می دهند.

عاشوری قلعه رودخانی وظیفه اصلی بخش نفت پالایشی را تامین نیازهای کشور بر اساس سیاست های دستوری وزارت نفت عنوان کرد و افزود: با توجه به این که بیش از 9 پالایشگاه به جز آبادان بر اساس اصل 44 قانون اساسی برون سپاری و واگذار شده اند همچنان دیدگاه صنفی پالایشگاه نفت آن را متعلق به ملت ایران و کشور دانسته و هماهنگ با دولت وظیفه اصلی آن تامین سوخت و در مرحله دوم تامین خوراک پایین دستی صنعت نفت کشور است.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با اشاره به سیاست های پیش روی شرکت های پالایشی افزود: این شرکت ها با فناوری و فرآوری بیش از 50 درصد از نفت خام را تحویل و صادر می کنند.

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: پالایشگاه های بزرگ کشور مانند اصفهان، شادوند و بندرعباس با برنامه ریزی کامل در راستای حرکت به سوی شرکت های بزرگ پترو پالایشی، بیش از 12 پروژه بزرگ را به صورت مصوب در دستور کار خود دارند.

ناصر عاشوری قلعه رودخانی یکی از اهداف خود برای حضور درچهارمین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش را حمایت از شرکت های ساخت داخل به عنوان یک سیاست شرکت های پالایشی نفت و همچنین حمایت از شرکت های دانش بنیان کشور عنوان کرد و افزود: شرکت های پالایشی در کشور داوطلب تولید محصولات استاندارد، با کیفیت و مستمر در کشور هستند تا تولیدات و نیازهای شرکت های پالایشی را برطرف سازند.

ناصر عاشوری قلعه رودخانی افزود: انتظاری که از دولت سیزدهم و به ویژه مجلس شورای اسلامی داریم حمایت از  شرکت های خصوصی است.