ساخت کشتی تفریحی با استفاده از توان داخلی

معاون گردشگری کشور در گفتگو با پایگاه خبری مجلس انقلابی، گفت: سوخت یکی از موانع توجیه پذیری اقتصادی حوزه گردشگری دریایی بود که پس از دو دهه این مشکل برطرف شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش به نقل از پایگاه خبری مجلس انقلابی، علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری با بیان این که مناسب‌سازی تاسیسات حوزه گردشگری، موزه‌ها، آمادگی راهنمایان گردشگری برای حوزه گردشگری دسترس پذیر و دیگر مسائل جزو برنامه‌های ما بوده است، اظهار کرد: نیازسنجی‌های لازم در این حوزه انجام شده و از طرفی برای توسعه متوازن جزیره کیش پروژه‌های مختلف حوزه گردشگری مورد بررسی قرار گرفت و کمک‌هایی در حوزه رفع موانع و تسهیلات به عنوان یکی از رویکرد‌های ما در این سفر دنبال شد.

او توجه به توسعه جاذبه‌های گردشگری را یکی از لازمه‌های جزیره کیش دانست و گفت: رشد کافی اقامتگاه‌های کیش را در سال‌های اخیر داشتیم، اما جاذبه‌های گردشگری به طور شایسته مورد توجه قرار نگرفته است، در عین حال عواملی مانند توسعه پارک‌های موضوعی بخشی از پر کردن اوقات فراغت گردشگران در این راستاست.

وی به حوزه گردشگری دریایی اشاره کرد و گفت: یکی از موانعی که توجیه پذیری اقتصادی حوزه گردشگری دریایی را با خطر مواجه می‌کرد و انگیزه را در سرمایه‌گذاران ایجاد نمی‌کرد، مسئله سوخت بود که با پیگیری‌های وزیر میراث‌فرهنگی، بعد از ۲دهه این امر محقق شد و به گونه‌ای تنظیم شده که این حوزه مورد حمایت واقع شود.

او افزود: تجهیز و توسعه اسکله‌های تفریحی، مراکز تفریحی ساحلی و ... را در جزیره کیش دنبال خواهیم کرد و با اعطای تسهیلات سرمایه‌گذاران را تشویق به این امر می‌کنیم و برای رفع موانعشان اقداماتی انجام شده است تا سرمایه‌گذار با مسائل صدور مجوز سر و کار نداشته باشد.

شالبافیان در خصوص افتتاح کشتی تفریحی در کیش، خاطرنشان کرد: این طرح از آنجایی مورد خرسندی است که با استفاده از توان داخلی ساخته شده است و ظرفیت چوانان ایرانی را برای کار در این حوزه نشان می‌دهد.