رویکرد حمایتی از مربیان داخلی جهت حضور در رشته های مختلف ورزشی

عضو کمیته ورزش فراکسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، استفاده از ظرفیت مربیان داخلی در رشته های مختلف ورزشی را از رویکرد های حمایتی در این زمینه عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش،احسان قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه برگزاری اختتامیه هفته نخست مسابقات ۱۵ هزار دلاری تور جهانی تنیس در کیش که روز یکشنبه 21 اسفند در زمین سنترکورت مجموعه ورزشی المپیک جزیره برگزار شد بر لزوم اهمیت استفاده از ظرفیت مربیان داخلی در رشته های مختلف ورزشی تاکید کرد و گفت: با رویکرد حمایتی؛ مربیان داخلی در رشته های مختلف ورزشی حضوری فعال خواهند داشت.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به تجربه‌های خارجی ناموفق در زمینه مربیگری، عنوان کرد: باید در همه حوزه‌های ورزشی کشور از مربیان توانمند داخلی حمایت و از حضور مربیان با تجربه ایرانی استفاده کرد.

عضو کمیته ورزش فراکسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، از پیگیری پرونده مربیان خارجی فوتبال کشور در قوه قضائیه خبر داد و افزود: پرونده های عدیده ای مربوط به مربیان خارجی وجود دارد که مجلس وظیفه خود را در این زمینه انجام داده و پرونده ها در قوه قضائیه مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته است.

وی همچنین در خصوص کاهش بودجه ورزش کشور در سال 1402 اشاره کرد و گفت: بر اساس لایحه ارائه شده از سوی دولت شاهد کاهش اعتبار خواهیم بود و برای برطرف شدن ایرادهای این لایحه زمان لازم وجود دارد.

احسان قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: جداول بودجه در آخرین روزهای سال در مجلس تنظیم خواهد شد و تصمیم بر آن است تا اعتبار کاهش یافته توسط مجلس شورای اسلامی افزایش دهیم که پس از تنظیم، اعداد و میزان آن اوایل سال آینده اعلام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، هفته نخست مسابقات ۱۵ هزار دلاری تور جهانی که در مجموعه المپیک جزیره کیش برگزار می شود روز گذشته با قهرمانی تنیسورهایی از کشور مجارستان در بخش دو نفره به کار خود پایان داد و تنیسورهای کشور روسیه مقام دوم این رقابت ها را کسب کردند.

شایان ذکر است، با انجام مراسم قرعه کشی، تنیسورها حریفان خود را در جدول مقدماتی هفته‌ دوم شناختند و با برگزاری ۳۲ بازی به مصاف یکدیگر می روند.

این رقابت ها به میزبانی کشورمان در جزیره کیش برگزار می شود و تنیسورها تا ۲۸ اسفند ماه برای کسب عناوین برتر با هم رقابت می کنند.