رونمایی از سامانه "آی بی تریدر" در نمایشگاه کیش اینوکس 2021

سامانه "آی بی تریدر" با حضور سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در غرفه تمدن تامین سرمایه در نمایشگاه کیش اینوکس 2021 رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، محمدرضا لواسانی سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش، شامگاه سه شنبه نهم آذر در بازدید برخی از غرفه های نمایشگاه کیش اینوکس2021؛  رونمایی از "آی بی تریدر" که یکی از بزرگترین محصولات طراحی شده توسط شرکت تمدن تامین سرمایه و ارائه خدمات یکپارچه در حوزه های  بورس، بیمه و خدمات مالی و .. است این مهم را مثبت ارزیابی کرد.

لواسانی بر نقش مهم انجمن شرکت های مشاور سرمایه گذاری و نظارت بر طرح ها در ارائه خدمات و تسهیل فرایندها در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: ارتباط موثر انجمن شرکت های مشاور سرمایه گذاری و نظارت بر طرح ها با بیمه ها می تواند شمار زیادی از شرکت های بیمه را به این حوزه جذب کند.

وی اظهار داشت: اجرای طرح مورد نظر و ایده های خلاقانه در کیش می تواند راه گشای مسیر فعالیت و ارائه خدمات ارزشمند باشد که این طرح توسط سازمان منطقه آزاد کیش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 به گفته لواسانی طرح های توجیحی باید با دلیل علمی ارائه شود و توجه به این مهم زمینه ساز حل مشکلات زیادی در سطح کشور خواهد شد.

محمدرضا لواسانی در ادامه بازدید ها با حضور در غرفه های "شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه،  فرا آفرین پارس گاز، اعتبار مالی بانک دی، بیمه آسماری و بیمه آسیا" بیان داشت: فرصت های سرمایه گذاری در جزیره کیش برای فعالان اقتصادی که قصد سرمایه گذاری در این منطقه را دارند ارائه می شود.

لواسانی با بیان این که رصد عملکرد و ارزیابی سطح ارائه خدمات شرکت های بیمه در راستای جلب رضایتمندی بیمه شدگان از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: در این مدت چندین گزارش به سازمان ارائه شده است که پس از بررسی نسبت به رفع آنها اقدام خواهیم کرد.

وی ضمن ابراز خرسندی از حضور فعال جزیره قشم در نمایشگاه کیش اینوکس بر لزوم اهمیت فرصت های مکمل مناطق آزاد اشاره داشت و گفت: جزیره قشم با ایجاد دفتر دائمی در این منطقه می تواند حمل و نقل دریایی بین کیش و قشم را راه اندازی کند.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش خاطر نشان کرد: برخی از گردشگران تمایل دارند از کیش به قشم سفر کنند که با راه اندازی تورهای با کیفیت این مهم سبب رونق گردشگری خواهد شد.

محمدرضا لواسانی با اشاره به این که اختصاص زمین برای طرح های عمرانی در کیش رو به کاهش است، افزود: جزیره قشم قابلیت پیشرفت و از ظرفیت های جذب سرمایه گذاری خوبی برخوردار است و می تواند فرصت های سرمایه گذاری را به سمت قشم هدایت کند.

لواسانی در ادامه گفت: جذب فرصت های عمرانی در جزیره قشم مستلزم راه اندازی تورهای حرفه ای بین کیش و قشم در حوزه گردشگری است.

 همچنین لواسانی با حضور در غرفه دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی تسریع در اخذ مجوز های لازم در خصوص راه اندازی بورس بین الملل تاکید کرد و گفت: با بررسی ابعاد موضوع که این مهم برای نخستین بار در منطقه آزاد کیش اجرایی خواهد شد نسبت به محقق شدن آن پیگیری های لازم در حال انجام است.

وی با اشاره به تامین سرمایه و راه اندازی کیش دومی در هندورابی، اظهار داشت: هندورابی قابلیت تبدیل شدن به کیش شماره دو را دارد و می توانیم رونق خوبی در این منطقه ایجاد کنیم.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در رابطه با هوشمند سازی اقتصادی و تامین سرمایه، گفت: دبیر شورایعالی مناطق آزاد از تخصص لازم در این حوزه برخوردار است و تحقق هوشمند سازی اقتصادی و تامین سرمایه در مناطق آزاد امکان پذیر است و در آینده نزدیک عملیاتی می شود. 

محمدرضا لواسانی در گفتگو با نماینده غرفه فناوری هوشمند شبکه زر کیش در نمایشگاه کیش اینوکوس 2021 بر پایلوت قرار گرفتن جزیره در زمینه ساماندهی رمز ارزها، گفت: اگر ساماندهی و شفاف سازی در این حوزه انجام نشود فرصت خیلی خوبی که رمز ارزها برای کشور دارد می تواند به تهدید تبدیل شود.

لواسانی افزود: برای ساماندهی این موضوع باید حاکمیت ورود پیدا کند چون موضوعات و مولفه های مختلفی هست که احتمال دارد خطراتی برای بازار ایجاد کند و در کیش تصمیم داریم به تدریج وارد این موضوع شویم و به صورت پایلوت اجرایی کنیم.

وی در بازدید از غرفه صندوق بازنشستگان کشور بر ظرفیت های منطقه آزاد کیش تاکید کرد و اظهار داشت: با توجه به این که کیش به شبکه سراسری متصل نیست یک فرصت فوق العاده ای در حوزه های نیروگاه و انرژی های خورشیدی محسوب می شود و این منطقه یک انحصار طبیعی دارد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه تصریح کرد: در حوزه تولید انرژی به ویژه برق از سرمایه گذاران توانمند استقبال می کنیم و در واگذاری زمین و تسهیل در فرایند صادرات موردحمایت سازمان قرار خواهند گرفت.

محمدرضا لواسانی در دیدار با شهردار شیراز در غرفه سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری شیراز در خصوص وارد کردن مواد غذایی ارزان قیمت برای جامعه کارگری و ساکنان کیش، اظهار داشت: با ارائه سرفصل شرح خدمات سازمان میادین و فرآورده های کشاورزی می توانیم گام های موثری در این زمینه برداریم.

لواسانی تاکید کرد: در جزیره کیش فرصتی برای بازیافت وجود دارد که در هیچ جای ایران نیست.

وی با حضور در غرفه گروه مالی بانک مسکن بر ضرورت رفع مشکلات مسکن یک قشری از ساکنان کیش اشاره کرد و گفت: چند طرح فوری برای اجرای "طرح مسکن استیجاری برای زوج های جوان و ساکنان کیش" در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته لواسانی برای اجرای طرح مسکن بسیاری از شرکت های مختلف اعلام آمادگی کردند ولی به خاطر چالش هایی که از سنوات گذشته با آن مواجه هستیم اولویت سازمان با شرکت هایی است که توان مالی خوبی داشته باشند و منافع آنها عام تر است.

 گفتنی است محمدرضا لواسانی سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش به همراه معاونان و مدیران این سازمان از غرفه های، سازمان منطقه آزاد کیش،شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش، بیمه ایران، انجمن شرکت های مشاور سرمایه گذاری و نظارت بر طرح ها، شرکت تمدن تامین سرمایه، شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه، اشتراکی خودرو پایلوت کیش، فرا آفرین پارس گاز، اعتبار مالی بانک دی، بیمه آسماری، بیمه آسیا، جزیره قشم، دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی، فناوری هوشمند شبکه زر کیش، قائم الکترونیک پرداز، شرکت رتبه بندی اعتباری بانک ها، اقتصاد کارا، کاکتوس کیش، پشتیبان سرمایه گذار جنوب شرق، شرکت فناوری ارتباطات، صندوق بازنشستگان، سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری شیراز، بانک رفاه کارگران، گروه مالی بانک مسکن و تلفن همراه بازدید و گفتگو کردند و در جریان تعاملات و دستاوردهای آنها در حوزه های مختلف قرار گرفتند.