رعایت ضوابط بهداشتی محور اصلی برنامه های منعطف گردشگری درکیش

دبیر شورای سلامت کیش از انعطاف برنامه های گردشگری این منطقه برای انطباق با شرایط ملی ناشی از شیوع کرونا و اهتمام جدی در رعایت ضوابط بهداشتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزادکیش، سعید پورعلی جزیره کیش را در زمینه رعایت ضوابط بهداشتی و اعمال نظارت های حداکثری یک نمونه موفق درکشور خواند و اظهار داشت: ما در مرحله دوم مقابله و مدیریت کرونا پس ازعبور از سیاست قرنطینه گسترده با اعمال نظارت های حداکثری به سمت ایجاد یک تعادل بین فعالیت های روزمره زندگی و تامین سلامت ساکنان و گردشگران حرکت کردیم.

وی با تاکید بر اینکه سازمان منطقه آزاد کیش می کوشد تا درسایه رعایت کامل ضوابط بهداشتی شرایط ایمن پذیرایی از گردشگران ایجاد شود گفت: اگرچه محوراصلی فعالیت ها درجزیره کیش گردشگری است و کسب و کار شمارزیادی ازخانواده ها درگروه استمرار فعالیت های این بخش است، باتوجه به ضرورت ایجاد شرایط ایمن برای ساکنان منطقه و گردشگران و همچنین رعایت کامل ضوابط بهداشتی تمهیداتی درجهت مدیریت ورود گردشگران اجرایی شده است.

به گفته پور علی این تمهیدات در شورای سلامت کیش بررسی شده و متناسب با شرایط بازنگری می شود.

دبیر شورای سلامت کیش افزود:  ممنوعیت ورود خودروهای گردشگران از مسیر دریایی تا دو هفته آینده ازجمله مصوبات شورای سلامت کیش درجهت پیشگیری از شیوع کرونا در منطقه بود که درصورت تشخیص این ستاد و متناسب با شرایط مدت آن تمدید خواهد شد.

سعیدپورعلی با بیان اینکه جزیره کیش دراجرای اقدامات پیشگیرانه ازشیوع کرونا پیشقدم بوده و عملکرد سازمان درزمینه اعمال محدودیت های ورود مسافر در فروردین 1399 مبین این امر است تصریح کرد: تلاش ما براین است تا ازطریق نظارت های سخت گیرانه و جلب تعامل عمومی مردم ،صنوف و فعالان اقتصادی برای رعایت ضوابط بهداشتی شرایط رابه گونه ای مهیا کنیم که امکان پذیرش گردشگران درجزیره کیش استمرار داشته تا فعالان عرصه گردشگری و بازاریان و صاحبان کسب و کارهای مختلف از این رونق بهره مند شوند.

وی  با اشاره به اینکه درنتیجه سیاست های اتخاذ شده شورای سلامت کیش و تلاش کادر درمان و همه دست اندرکاران مقابله باکرونا خوشبختانه کیش در وضعیت آبی است گفت : در طول دو هفته گذشته تنها2 مورد بستری در بیمارستان گزارش شده و با سیاست بیماریابی فعال روند تشخیص مبتلایان و انجام فرایند قرنطینه به شدت تسریع شده و در یکی روزهای گذشته تنها یک یا دو مورد ابتلا به کرونا اعلام شده است.  

دبیر شورای سلامت کیش با اشاره به اینکه افزایش شمارپروازها با 50 درصد ظرفیت پذیرش مسافر از جمله راهکارهای افزایش ایمنی گردشگران مسیر هوایی بود اظهارداشت: تمامی شرکت های هواپیمایی که مسافران را از مبادی مختلف به فرودگاه کیش منتقل می کنند ملزم به رعایت ضوابط بهداشتی در مراحل قبل، بعد و حین پرواز شده و نظارت گسترده ای بر ایمن سازی روندپذیرش مسافر اعمال می کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش و دبیرشورای سلامت کیش تصریح کرد: در راستای تبعیت از دستورات ستاد ملی کرونا برنامه های گردشگری جزیره کیش ویژه جشن پیروزی انقلاب و تعطیلات نوروز متناسب با شرایط قابل انعطاف خواهد بود.