رشد 6 درصدي پروازهاي فرودگاه بين المللي كيش در آستانه سال نو

پروازهاي فرودگاه بين المللي كيش در آستانه فرا رسيدن سال نو 6 درصد رشد داشته است

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش، در روزهاي سه شنبه و چهارشنبه 25 و 26 اسفند مجموع پرواز هاي فرودگاه بين المللي كيش به 181پرواز رسيد كه در مقايسه با مدت مشابه پارسال 6 درصد رشد داشته است.

به گفته فتاحي مديركل فرودگاه بين المللي كيش، در اين دو روز بيست و يك هزار و صد و سي و هفت گردشگر به جزيره كيش تردد داشته اند.

در روزهاي 17 و 28 اسفند نيز به ترتيب 114 و 121 پرواز براي انتقال گردشگران از نقاط مختلف كشور به جزيره كيش و بالعكس در نظر گرفته شده است.

لازم به ذكر است فرودگاه بين المللي كيش پس از فرودگاه مهرآباد و مشهد سومين فرودگاه پر تردد كشور است که در مناسبت هايي مانند نوروز، روزانه بیش از 110 پرواز در آن انجام می شود.
با توجه به روند رو به رشد سفر به جزیره کیش، سازمان منطقه آزاد كيش در دو سال گذشته با توسعه پايانه هاي اين فرودگاه و ایجاد فضای مناسب زمينه سهولت تردد گردشگران را فراهم كرده است.

برج مراقبت جدید فرودگاه کیش با امکانات و تجهیزات استاندارد، طراحي و ساخت پايانه مسافری با ظرفيت پذيرش سالانه چهار و نيم ميليون، ساخت هلی پورت، بهسازی و مرمت باند جنوبی، سیستم روشنایی و تعریض باند جهت فرود بزرگترین هواپیمای جهان که هواپیماهای ایرباس 380 است از ديگر طرح هاي اجرا شده و يا در دست اجرا در فرودگاه بين المللي كيش است.