رشد 13 درصدي پروازهاي فرودگاه كيش در 5 روز نخست سفرهاي نوروزي

در پنج روز نخست سفرهاي نوروزي، شمار پروازهاي فرودگاه بين المللي كيش به 509 پرواز رسيد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش، شمار پروازهاي فرودگاه بين المللي كيش از 25 تا 29 اسفند به 509 پرواز رسيد  كه نسبت به مدت مشابه سال قبل 13 درصد رشد داشته است.

همچنين تعداد گردشگران مسیر هوایی كه در پنج روز نخست سفرهاي نوروزي از استان های مختلف به جزيره كيش و بالعکس تردد كرده اند پنجاه و نه هزار و 458  نفر گزارش شده است كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 3 درصد رشد داشته است.

براساس اين گزارش در روز 29 اسفند ، ده هزار و 717 مسافر با 95 پرواز رفت وبرگشت در مسیر استان های مختلف به جزيره كيش تردد كردند.

روز جمعه 28 اسفند 121 پرواز در فرودگاه بين المللي كيش انجام شد كه ثبت يك ركورد جديد درآمار پروازهاي روزانه فرودگاه اين منطقه بود.

پيش بيني مي شود  مجموع تعداد پروازهاي تعطيلات نوروز امسال از مرز 2200 پرواز فراتر رود.

لازم به ذكر است فرودگاه بين المللي كيش پس از فرودگاه مهرآباد و مشهد سومين فرودگاه پرتردد كشور است که در مناسبت هايي مانند  نوروز، براي افزايش قابل توجه پروازهاي روزانه آمادگي كامل دارد. 
با توجه به روند رو به رشد سفر به جزیره کیش، سازمان منطقه آزاد كيش  در دوسال گذشته  با توسعه پايانه هاي اين فرودگاه و ایجاد فضای مناسب زمينه سهولت تردد گردشگران را فراهم كرده است.

برج مراقبت جدید فرودگاه کیش  با امکانات و تجهیزات استاندارد، طراحي و ساخت  پايانه  مسافری با ظرفيت پذيرش سالانه چهار و نيم ميليون، ساخت هلی پورت، بهسازی و مرمت باند جنوبی، سیستم روشنایی و تعریض باند جهت فرود بزرگترین هواپیمای جهان که هواپیماهای ایرباس 380 است از ديگر طرح هاي اجرا شده و يا در دست اجرا در فرودگاه بين المللي كيش است.