درجلسه هم افزایی روسای هیات های ورزشی کیش عنوان شد

راه‌اندازی مرکز سنجش، آموزش و استعدادیابی و ایجاد نخستین موزه ورزشی کیش درسال1400

مديرعامل موسسه ورزش و تفريحات سالم كيش بر استفاده بهینه از ظرفیت های منحصربفردکیش برای تبدیل شدن به پایلوت ملی و منطقه ای ورزش های آبی و ساحلی تاکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزادکیش، جلسه هم افزایی روسای هیات های ورزشی کیش چهارشنبه 27 اسفند باحضور روسا ، دبیران و یا نمایندگان 38هیات ورزشی کیش درسالن رازی مرکز همایش های بین المللی برگزارشد.

عزیزاله فرضی‌پور مديرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش در این نشست از راه‌اندازی مرکز سنجش، آموزش و استعدادیابی و ایجاد نخستین موزه ورزشی کیش در بهار1400 خبرداد و با اعلام اینکه تمامی امکانات این دو مجموعه تامین و  آماده‌ بهره‌برداری هستند گفت: درموزه ورزشی کیش تاریخچه فعالیت های ورزشی منطقه درمعرض دید علاقمندان قرارمی گیرد.

 وی با اشاره به ظرفیت های منحصربفردکیش درعرصه ورزشهای آبی و ساحلی تاکید کرد»جزیره کیش باید به پایلوت ملی و منطقه ای ورزشهای آبی و ساحلی تبدیل شود. 

فرضی پور از فرهیختگان ورزشی به سربازان حوزه سلامت جزیره و کشور تعبیر کرد وبا بیان اینکه درجهت ارتقای ورزش جزیره، قدم‌های خوبی برداشته خواهد شد، گفت: برخورداری از استانداردهای جهانی درحوزه ورزش کیش مرهون تلاش‌های مدیران درسال های گذشته است.

وی ادامه داد: هیئت‌های ورزشی به عنوان حلقه‌های واسط فدراسیون‌های ورزشی و ادارات ورزش و جوانان، به خدمت مشغول‌اند و در ابعاد قهرمانی و همگانی ایفای نقش می‌کنند.

مديرعامل موسسه ورزش با تاکید بر حمایت از بومیان وایجاد زمینه شکوفایی استعدادهای ورزشی دربین جوانان مستعد بومی منطقه افزود: در حال حاضر پنج تا هفت هزار ورزشکار سازمان‌یافته و بیمه‌شده در کیش فعالیت دارند که به نسبت جمعیت کیش، رقم قابل تحسینی ‌است.

وی تصریح کرد : سازمان منطقه آزاد کیش، الگویی مطلوبی برای ارائه خدمات ورزشی به ساکنان و ورزشکاران در سطح کشوراست چراکه خدمات ورزشی دراین منطقه به نسبت سرزمین اصلی از تعرفه‌ی شهریه‌ی بسیار پایینی برخوردار است.

فرضی‌پور، با اشاره به تسهیلات و تخفیفات ورزش‌های عمومی مانند پلاژ برای ساکنان کیش گفت: در رشته‌هایی مانند تیروکمان و اسب‌سواری نیز، حداقل تعرفه از علاقه‌مندان این رشته‌ها دریافت می‌شود.

مديرعامل موسسه ورزش کیش با تاکید بر اینکه در سال جاری، کیش میزبان ۲۱ تیم‌ملی کشور بوده و با برگزاری اردوی تیم های ملی مانع از خروج  400 میلیارد ریال ارز ازکشورشده گفت:  سازمان منطقه آزاد کیش فقط در نیمه دوم سال، بیش از ۴۰میلیارد تومان برای برگزاری اردوهای ورزشی کمک کرده و بیش از ۳۰ میلیارد تومان نیز برای ارائه خدمات ورزشی به ساکنان هزینه شده است.

فرضی‌پور سرانه ورزشی کیش را ۷متر برای هر نفر و دوبرابر استاندارد جهانی و  ۷ برابر سرانه سرزمین اصلی عنوان و تصریح کرد: در رشته‌هایی مانند اسکواش، تیراندازی، شمشیربازی، دومیدانی، ژیمناستیک  و ورزش‌های دریایی مانند پدل‌بورد و کایت‌بوردینگ، پنجاه درصد ورزشکاران تیم‌ملی را ساکنان کیش تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه از کل ۳۸ هیئت ورزشی دریایی کشور، ۳۱ هیئت در کیش، خدمات تفریحی و آموزشی ارائه می‌دهد گفت: باید با برگزاری رویدادهای ملی و بین‌المللی در جذب گردشگر ورزشی بین المللی نیز تاثیرگذار باشیم.

 وی اظهاررداشت : باید با ایجاد نموداری برای امتیازدهی به هیئت های‌ ورزشی بر اساس روند برگزاری دوره‌های آموزشی، مربیگری، داوری و مدرسی، تعداد هنرجو، تعداد تیم‌های بانوان و آقایان و مسابقات و مقام‌های اخذ شده، این ورزشکاران را حمایت و از آنها تقدیر کرد.

فرضی پور از هیئت‌ها خواست با توجه به میزان بودجه‌ای که در اختیار دارند، برنامه‌های سال۱۴۰۰ را ارائه داده و عنوان کرد: اردوی تیم ملی فوتبال در دی‌ماه، برگزاری مسابقات انتخاباتی ناشنوایان در دو رشته‌ی فوتبال و بسکتبال با حضور ۳۲کشور دنیا و اردوی مشترک تیم فوتبال ایران و روسیه، از جمله فعاليت‌های سال ۱۴۰۰ در کیش خواهد بود.

فرضی‌پور، درخصوص خوابگاه ورزشی موردنیاز هیئت ورزشی برای برگزاری مسابقات چندجانبه، اردو و یا کلاس‌های دانش‌افزایی نیز گفت: با بررسی‌های انجام‌شده با استفاده فضایی که دیگر استفاده نمی‌شد خوابگاهی با ظرفیت ۲۰نفر ورزشکار در خود شهر و خوابگاه دیگری جهت مربیان ایجاد و آماده شده است.

وی با اشاره به درخواست حاضران جلسه درخصوص انتخاب روسای هیئت ها از طریق برگزاری مجمع باحضورمربیان و ورزشکاران خاطرنشان کرد: از این پس طبق قراردادهای مربیان، حقوق آنها به حساب هیئت‌ها واریز می‌شود و مربیان به موجب تعامل مستقیم با هیئت‌های مختلف، حق‌الزحمه دریافت می کنند و چگونگی بیمه‌ی آنان نیز توسط هیئت ارزیابی خواهد شد.

فرضی‌پور بر لزوم درآمدزایی و پوشش برنامه‌ها توسط خود هیئت‌ها تاکید کرد و گفت: شهریه‌های برگزاری کلاس‌های داوری و نظایر آن در گذشته به حساب موسسه ورزش واریز می شد اما با برنامه‌ریزی برای واریز مستقیم این مبالغ به حساب هیئت‌ها انتظار می‌رود بر اساس آیین‌نامه فدراسیون با تکیه به ۷۰درصد سهم خود، هزینه‌های جاری را مدیریت کرده و طرح‌های مدنظر خود را اجرا کنند.

در این جلسه روسای هیات های ورزشی بااستقبال از برگزاری این نشست و ابراز امیدواری برای استمرار جلسات هم افزایی خواستار اختصاص فضایی مشترک جهت برگزاری جلسات هیات های ورزشی و همچنین انتخاب روسای هیات ها از طریق برگزاری مجمع و رای گیری شدند.

تامین اعتبار جهت اجرای برنامه های ورزشی ، انعکاس مطلوب موفقیت هاو اخبارورزشی کیش در فضای رسانه ای محلی و ملی ، ، نظارت برعملکرد باشگاه های خصوصی ،برگزاری دوره های آموزشی باهدف دانش افزایی و ارتقاء سطح دانش فنی و مهارت های مربیان بخش خصوصی ،بهسازی زمین فوتبال ، ایجادسالن اختصاصی بسکتبال،تهیه پرونده دیجیتالی برای ورزشکاران کیش ،تقویت تجهیزات و امکانات ورزشی مورد نیازدربرخی رشته ها ، ایجادسالن ورزش های بومی برای بانوان و توجه به قهرمانان ورزشی کیش ازجمله مواردی بودکه روسای هیات های ورزشی دراین نشست عنوان کردند.

درپایان این نشست با اهدای لوح از روسای هیات های ورزشی کیش تقدیرشد.