رئیس فراکسیون مناطق آزاد:

حفظ و تقویت مزیت‌های مناطق آزاد وظیفه مجلس و دولت است

رییس فراکسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اهمیت برنامه هفتم توسعه، حفظ و تقویت مزیت‌های مناطق آزاد را از وظایف مجلس و دولت برشمرد و گفت: باید موانع فضای کسب و کار برداشته شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رییس فراکسیون مناطق آزاد تجاری - صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی برنامه هفتم توسعه را فرصت مغتنمی برای تقویت موقعیت رقابتی مناطق آزاد کشورمان نسبت به کشورهای خارجی دانست و گفت: همه‌ی ما چه در مجلس و چه در مناطق می‌بایست به مدیریت جدید کمک کنیم تا ضمن حفظ و تقویت مزیت‌های این مناطق، موانع فضای کسب و کار برداشته شود.

معصومه پاشایی در نشستی با دبیرکل مجمع توسعه و نوآوری سازندگان کیش نسبت به آینده مناطق آزاد کشور اظهار امیدواری، و اظهار کرد: با حضور سعید محمد چشم‌انداز روشنی برای این مناطق می‌توان متصور بود.

رئیس فراکسیون اقتصادی مجلس همچنین اضافه کرد: اقتدار سعید محمد فرصت و نقطه قوتی برای این مناطق است که سالیان سال با چالش‌های بازدارنده در اجرای ماده ۲۷ قانون مناطق آزاد دست و پنجه نرم کرده‌اند.

به اعتقاد وی، مدیریت جدید در دبیرخانه مناطق ظرفیت بالایی برای رفع چالش هماهنگی دستگاه‌های اجرایی با سازمان‌های مناطق و تحقق مدیریت یکپارچه در این مناطق خواهد بود.

پاشایی تاکید نمود همه‌ی ما چه در مجلس و چه در مناطق می‌بایست به مدیریت جدید کمک کنیم تا ضمن حفظ و تقویت مزیت‌های این مناطق، موانع فضای کسب و کار برداشته شود و به درستی از نظام تولید و خدمات در این مناطق حمایت شود.

وی ادامه داد: تدوین و تصویب برنامه هفتم توسعه فرصت مغتنمی برای تقویت موقعیت رقابتی مناطق آزاد کشورمان نسبت به کشورهای خارجی است که اطمینان دارم تیم جدید از این موقعیت به نفع مناطق آزاد و اقتصاد ملی استفاده خواهند کرد.

 پاشایی تاکید کرد: منطقه آزاد کیش یکی از مهم‌ترین مناطقی است که کار ویژه و اصلی‌اش خدمات گردشگری است و مزایای آن را باید هدفمند ساخت.

رییس فراکسیون مناطق آزاد در پایان بیان داشت مدیریت و کادر فنی و کارآمد با رویکرد تقویت مناطق آزاد و مقاوم‌سازی اقتصاد ملی و معتقد به توسعه اقتصادی و اجتماعی هماهنگ با دولت سیزدهم یکی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند به پیشرفت این مناطق کمک شایانی کند.

دبیرکل مجمع سازندگان نیز در این نشست، تمایزات مناطق آزاد را نوعی سرمایه اجتماعی عنوان کرد که برای این فراکسیون در مناطق آزاد ایجاد شده است و بر لزوم حفظ آن تاکید کرد.

 طهمورث قاسمی دبیرکل مجمع سازندگان به نمایندگی از این مجمع از حمایت و توجه مسئولانه دکتر پاشایی رئیس فراکسیون مناطق آزاد مجلس تشکر و قدردانی کرد و اظهار داشت: به سبب تلاش‌های فراکسیون برای حفظ تمایزات و مزایای قانونی مناطق آزاد و همین‌طور نگاه تسهیل‌گرایانه در حوزه کسب کار،  نوعی سرمایه اجتماعی برای این فراکسیون در مناطق آزاد ایجاد شده است که لازم می‌نماید این سرمایه حفظ شود.

قاسمی افزود: این فراکسیون در حسن اجرای قانون چگونگی اداره مناطق آزاد به عنوان یکی از مطالبات این مناطق می‌تواند بیش از پیش نقش‌آفرین باشد.