حصر اقتصادی همچون حصر آبادان، شکسته می شود

شکستن حصر آبادان با عملیات ثامن الائمه(ع) که در سایه مقاومت و تدبیر بود، راهکار و مصداق مناسبی برای شکست حصر اقتصادی کشور است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در مراسم گرامی داشت شکست حصر آبادان"اختتامیه برنامه های فرهنگی و هنری هفته دفاع مقدس" ششم مهر در مرکز همایش های بین المللی کیش، سالن خلیج فارس برگزار شد.

 سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، با تاکید بر این که تمام مردم باید رهروان صادق و وفادار مسیر شهدای 8 سال دفاع مقدس باشند گفت: استمرار کینه ورزی رژیم بحث عراق بر علیه انقلاب و کشورمان به علت عدم شناخت کافی از مردم ایران بود.

وی با اشاره به این که مردم ایران با عشق به دین، مذهب، خاک و جمعی با هویت دینی و انقلابی و هویت ملی بسیاری از معادلات در طول تاریخ این سرزمین را به هم زدند،افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و تحمیل هشت سال جنگ از جمله بعد از قرارداد الجزایر و چند ماه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی؛ عراق عملیات نشانه گذاری در مرز میمک را متوقف کرد و در پاسخ به ایران هیچ عکس العملی نشان نداد و با بررسی سازمان رزم، تعداد هواپیما، کشتی و تجهیزات نظامی، توپخانه، لشکر و تیپ و همچنین آشفتگی وضعیت سیاسی در"گنبد، کردستان، خوزستان و تهران " این استنباط را داشتندکه در طول 5 روز به اهداف شوم و ننگین خود که تجزیه کشور ایران باشد، خواهند رسید.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش خاطر نشان کرد: یک گام مهم "حضور مردم" همیشه در صحنه تمام معادلات کارتر و صدام را به هم زد.

سعید پورعلی در ادامه تصریح کرد: در 8 سال دفاع مقدس، فرماندهان از دل مردم انتخاب می شدند و بسیاری از کسانی که برای دفاع در جنگ حضور داشتند هیچ سابقه و تجربه نظامی نداشتند.عملیات ثامن الائمه توسط یک خبرنگار دانشجو به نام حسن واقع که در دانشکده دانشگاه حقوق تهران مشغول به تحصیل و در روزنامه جمهوری اسلامی خبرنگار بودند طراحی و اجرا شد.

پورعلی با بیان این که اعتماد، انس و علاقه ای که میان مردم و امام، وجود داشت حرکتی را ایجاد کرد که تمام معادلات جنگ را به هم زد، گفت: امروز تکیه گاه ما، قدرت ملی مردم هست و با حضور همیشگی مردم در صحنه ها، ترس و نگرانی از دشمنی و کینه ورزان نخواهیم داشت.

حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده در ادامه این مراسم با اشاره به سال روز عملیات ثامن الائمه و روز شکست حصر آبادان که یکی از عملیات های بسیار مهم در سر نوشت جنگ تحمیلی و شکست سخت حصر آبادان بود، گفت: مکتب حضرت امام خمینی مکتب مقاومت بود و از سال ۴۱ توانست انقلاب را رهبری و به پیروزی برساند و در دریای پر تلاطم آن زمان، با کشتی استقامت،انقلاب را به ساحل امن رساند.

وی افزود:عملیات موفقیت آمیز ثامن الائمه حاصل رشادت ها، مقاومت و از خود گذشتگی فرماندهان ارتش و سپاه بود که در کنار هم با برنامه دقیق و با مدیریت مدبرانه موجب شدند،حصر با شکست روبرو شود.شکست حصر آبادان با حضور نیروهای ارتشی، سپاهی و همچنین نیروهای بسیجی و مردمی تحت فرماندهی واحد اتفاق افتاد و پیروزی روحیه آفرینی بود.

وی اظهار داشت: با همان روحیه مقاومت، تدبیر مسئولین در مسائل اقتصادی و وحدت و هم گرایی نیروهای انقلابی، می توانیم حصر اقتصادی کشور را بشکنیم و در آینده نزدیک شاهد جشن بزرگ اقتصادی در کشور باشیم.

سرهنگ شهداد کناری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش دفاع مقدس را یاد و خاطره رشادت ها و ایثارگری های ملت ایران اسلامی دانست و گفت: هر سال این ایام یاد آور این رشادت ها و پاس داشتن خون شهدای ۸ سال دفاع مقدس در مقابل دشمنان ایران اسلامی است

کناری با بیان این که اراده و ایمان رزمندگان، افتخار بزرگی در تاریخ میهن بود، گفت: در حال حاضر نیروهای مسلح در اوج اقتدار و با سازماندهی مستحکم رزمی و واقعی و علم و تکنولوژی دفاعی و رهبر حکیم و دانشمند و آگاه و تربیت فرماندهان زیادی از جمله میلیون ها رزمنده آماده نبرد با دشمنان هستند.در صورت حماقت دشمنان چنان درسی به آنان داده خواهد شد که تاریخ به چشم ندیده است.

شایان ذکر است در این مراسم با حضور محمدرضا مداح مشاور و مدیرکل حوزه مدیرعامل، مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، مسئولین نظامی و انتظامی و دستگاه های اجرایی مستقر در این منطقه از " رضا حیاتی، بهروز ایازی، احمدرضا عباسیان، امیر واحدی، مقصود مرادی، علی فائقی جانبازان هشت سال دفاع مقدس تقدیر و قدردانی شد.