حرکت دوچرخه سواران کیش از ارمنستان به گرجستان

دوچرخه سواران كيش صبح امروز از ارمنستان به سمت مرز گرجستان حركت كردند

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش، دوچرخه سواران جزيره كيش كه با پيام حفظ محيط زيست و تلاش براي زمين پاك جزيره كيش را براي سفري در مسير ارمنستان، گرجستان و تركیه  ترك كرده بودند صبح امروز 27 خرداد از ارمنستان به سمت گرجستان حركت كردند.

اين تيم ده نفره در تور دوچرخه سواري با نام مسير سبز 25 خرداد وارد ايروان شدند و پس از آماده سازي دوچرخه ها صبح جمعه با در دست داشتن پرچم ايران و سازمان منطقه آزاد كيش به عنوان سفيران زمين پاك و جزيره كيش دوستدار محيط زيست در سطح ايروان حركت كردند و اين جزيره زيباي مرجاني را به ساكنان و گردشگران اين شهر معرفي كردند.  دوچرخه سواران پس از ركاب زدن و ورود به گرجستان مسير خود را به سمت تركيه ادامه مي دهند. اين گروه پس از پيمودن شرق تا غرب تركيه وارد استانبول مي شوند تا سفر خود را در اين شهر به پايان رسانده و به ايران باز گردند.

برنامه مسير سبز شامل ركاب زدن مسيري 2 هزار كيلومتري با تنوع آب و هوايي و شرايط جغرافيايي متنوع است.

است. مسيرهاي كوهستاني با شيب 15 درجه و ارتفاع 2400 متري از سطح دريا و دماي 7 درجه سانتيگراد و يا مسير هاي ساحلي و بخش هايي در استانبول با دماي 35 درجه ازجمله بخش هاي متنوع  اين مسير دوچرخه سواري در سه كشور ارمنستان، گرجستان و تركيه است. تيم دوچرخه سواري كيش  اين مسير را در زمان 24 روز ركاب خواهند زد.

تيم دوچرخه سواري آفتاب كيش متشكل از 5 دوچرخه سوار از جزيره کیش و 5 ورزشکار از شهرهاي كرمان، اصفهان، مشهد و لاهيجان است.