جریمه نقدی و پلمپ یازده واحد متخلف صنفی در ایام نوروز

با تشدید نظارت بازرسان مدیریت بازرگانی از 28 اسفند 99 تا پایان هفته اول امسال، ۴واحد متخلف صنفی در کیش پلمپ و ۷واحد جریمه نقدی شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، پیرو برگزاری جلسات هماهنگی کمیته نظارت بر نرخ کالا و خدمات نوروزی با هدف تصویب طرح نظارتی نوروز 1400 و تعیین و ابلاغ شرح وظایف اعضای کمیته، هماهنگی تامین، ذخیره‌سازی و توزیع میوه و اقلام اساسی مورد نیاز گردشگران و کیشوندان در ایام نوروز، همچنین پیگیری تسهیل در ورود و خروج خودروهای حامل سوخت و مواد غذایی در بندرگاه کیش و چارک از جمله مواردی است که در این حوزه پيگيری شد.

بر اساس این گزارش، بازرسی از انبارهای تامین‌کنندگان اقلام اساسی جهت بررسی وضعیت موجودی اقلام مصرفی و هماهنگی برای توزیع به موقع آن در سطح بازار،اطلاع ‌رسانی گسترده از طریق سامانه 124 و نصب پوسترهای مربوطه در سطح مراکز خدماتی و تجاری، از دیگر خدمات مدیریت بازرگانی در این ایام بوده است.

همچنین اطلاع‌رسانی شرایط نامساعد جوی به تامین‌کنندگان اقلام اساسی به منظور پیشگیری از کمبود کالا، تشدید بازرسی‌ها و نظارت مستمر بر فعالیت واحدهای صنفی از 25 اسفند ماه با تشکیل تیم‌های نامحسوس و افزایش تیم‌های نظارتی، انجام بیش از 7 هزار و700 بازدید از واحدهای صنفی فعال تجاری و خدماتی، حضور کارشناسان اداره استاندارد سازمان برای بازرسی واحدهای صنفی عرضه مواد غذایی و محصولات آرایشی در مراکز تجاری، جمع‌آوری مقادیری از اقلام با برچسب اصالت تقلبی و فاقد تاریخ مصرف معتبر از اقدامات به‌موقع و موثری بوده که پس از رصد و ارزیابی مسئولان این حوزه انجام شد.

بازدید کارشناسان اداره امور بانک و بورس مدیریت سرمایه‌گذاری سازمان از 43 بانک فعال در منطقه با هدف کنترل نحوه ارائه خدمات بانکی به مردم در ایام تعطیلات نوروز نیز از دیگر فعالیت های دست اندر کاران مدیریت بازرگانی در ایام نوروز است.

رسیدگی به بیش از 100 شکایت واصله به کمیته نظارت در حداقل زمان ممکن در یک هفته گذشته با صدور 7 فقره برگ جریمه نقدی برای واحدهای متخلف، انجام بازرسی‌های مستمر و مشترک با کارشناسان مرکز توسعه سلامت از سطح تمامی مراکز تجاری و خدماتی در راستای کنترل و نظارت بر نحوه اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و ابلاغ 190 اخطار کتبی به واحدهای متخلف نیز از خدماتی است که با تعامل مشترک اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی میسر شد و به جلوگیری از فعالیت 4 واحد متخلف صنفی منجر شد.

گفتنی است از 7 هزار و 766 بازدید بازرسان این حوزه 1 هزار و 16 مورد تخلف مشاهده شد که 7 مورد اعمال جریمه نقدی و ۴ واحد پلمپ شده‌اند.