در مسابقات شنای آب‌های آزاد جام کیش

تیم شناگران کیش بر سکوی سوم ایستاد

ورزشکاران کیش در مسابقات شنای آب‌های آزاد جام کیش، که به مناسبت روز کیش برگزار شد،رتبه‌ی سوم تیمی را از آن خود کردند.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، عزیزاله فرضی‌پور، رئیس مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش در آیین اختتامیه مسابقات شنای آب‌های آزاد که با حضور رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، از اینکه مسابقات با سلامتی کامل و بی هیچ حادثه‌ای به پایان رسید ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: بعد از دو سال وقفه به علت شیوع ویروس کرونا، این مسابقات با حضور بهترین ورزشکاران و داوران شنای کشور برگزار شد.

رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو نیز در آیین بر المپیکی بودن استخری که در کیش نیمه‌کاره مانده تاکید کرد و گفت: امیدواریم با تکمیل این استخر در دولت جدید، امکان برگزاری مسابقات بین‌المللی را پیدا کنیم.

محسن رضوانی در پایان طی اعطای حکمی عزیزاله‌فرضی‌پور را به عضویت کمیته آب‌های آزاد فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

در مسابقات شنای آب‌های آزاد کیش رده‌ی زیر ۲۰ سال، ۵۹ شرکت‌کننده از ۱۳ تیم در مسابقات ۳کیلومتر شرکت داشتند که از این میان، محمدحسین قاسمی، محمد مهمان‌نواز، و هومر عباسی به‌تربیت مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در رده‌ی بالای ۲۰سال نیز، ۲۸ شرکت‌کننده از سراسر کشور در شنای ۵کیلومتر شرکت کردند و رامتین کاظمی، رضا محمودی و امین معینی، به‌ترتیب به مقام‌های اول تا سوم رسیدند. 

در رقابت تیمی نیز، تیم‌های رعد‌پنافند، کیانوش‌شنا و هیئت شنای گلستان رتبه‌های اول تا سوم زیر ۲۰سال را از آن خود کردند.

در رده‌ی سنی بالای ۲۰سال هم رتبه‌های اول تا سوم به تیم‌های مازندران، اصفهان و کیش رسید.

در پایان به تیم‌های برگزیده کاپ قهرمانی و جوایز نقدی اهدا شد و از قهرمانان انفرادی با تقدیم مدال، جوایز نقدی و لوح تقدیر شد.

تمامی شرکت‌کنندگان در این رقابت‌ها لوح‌شرکت در مسابقات و هدایای نقدی دریافت کردند.

اسپانسری مسابقات شنای آب‌های آزاد کیش که مناسبت روز کیش، چهارشنبه ۱۹آبان در محل اسکله تفریحی برگزار شد، شرکت میکامال به عهده داشت.