به منظور تشخيص و پيگيري موارد مشكوك انجام شد:

تمهیدات لازم در مبادي ورودي جزیره کیش درخصوص ویروس کرونا

جلسات هماهنگی بیمارستان کیش و مرکز توسعه سلامت، با هدف آمادگی در فرودگاه و بندرگاه کیش برای تشخيص و پيگيري موارد مشكوك به ویروس کرونا انجام شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش در این خصوص با اشاره به شیوع ویروس کرونا در چند کشور، تعدد مبتلا شدگان به آن ،لزوم آمادگی بیشتر برای پیشگیری و کنترل شیوع ویروس ، هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع ویروس کرونا و اعلام حالت اضطراری در جهان گفت: خوشبختانه غربالگری و مراقبت‌ها در همه مرز‌های زمینی، هوایی و دریایی کشورمان درحال انجام است و هیچ موردی در ایران درخصوص ابتلا به ویروس کرونا مشاهده و گزارش نشده است .

دکتر رضانیا با تاکید بر اینکه مردم به هیچ وجه به شایعه‌ها در خصوص انتشار ویروس کرونا در ایران توجه نکنند افزود: مرجع رسمی برای اعلام ابتلا یا ورود این ویروس به کشور وزارت بهداشت است که از طریق رسانه‌های رسمی از جمله رسانه ملی به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در خصوص جزیره کیش نیز گفت :پیرو جلسات هماهنگي با بيمارستان و بر اساس پروتوكلها و دستورالعملهاي ابلاغي تمهيدات لازم در مبادي ورودي(فرودگاه و بندرگاه)جهت تشخيص و پيگيري موارد مشكوك انجام شده است.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش بهترين راه پيشگيري را رعايت بهداشت فردي و آداب تنفسي برشمرد و گفت: اين آموزشها پي در پي در فضاي مجازي و رسانه ملي در حال انجام است و به این موضوع توجه داشته باشید  که تمامي روشهاي پيشگيري كه براي بيماري آنفولانزا قبلا دكر شده براي اين بيماري هم مصداق دارد .

رضانیا از مردم خواست؛ ضمن حفظ آرامش خود، با رعایت تمامی موازين بهداشتي اعلام شده، اخبار مربوط به بيماري را تنها از منابع رسمي پيگيري کرده و از دامن زدن به شايعاتی كه در فضاي مجازي منتشر مي شود خودداري کنند.

وی همچنین اظهار داشت: اطمينان داشته باشيد سيستمهاي بهداشتي درماني كشور و پرسنل خدوم مركز توسعه سلامت و بيمارستان كيش با نهايت توان و دقت بر اساس سطح بندي خطر و نظام مراقبت بيماري اقدامات لازم را انجام خواهند داد .

گفتنی است ميزان وخامت و كشندگي كورونا ، كمتر از آنفولانزاي H1N1 است كه در چندماه گذشته در كشورمان شيوع داشت.