تله کابین میکا طرحی موثر در رونق صنعت گردشگری کیش

مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد در بازدید از تله کابین میکا در جریان روند آماده سازی این مجموعه برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران قرارگرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش حمیدرضا مومنی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی در سفر به جزیره کیش برای بررسی روند اجرای چندین طرح ها عمرانی در منطقه، بعد از ظهر جمعه 22 اسفند به همراه جعفر آهنگران سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش از ایستگاه تله کابین میکا کیش که آخرین مراحل آماده سازی و دریافت گواهی کیفیت استاندارد را طی می کند، بازدید کرد.

شرکت آراد به عنوان شرکت بازرسی و کیفیت استاندارد بر راه اندازی تله کابین ها میکا نظارت دارد که پس از آزمایش مسیر و صدور گواهی استاندارد، این مجموعه آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران خواهد بود.

ایستگاه تله کابین میکا کیش در ارتفاع 32 متری ازسطح زمین ، دارای 20کابین معمولی و 4 کابین ویژه،3 ایستگاه و9 دکل است که برای حرکت در مسیرهای رفت وبرگشت از اسکله تفریحی تا بام طبقه چهارم میکامال طراحی شده است.

ظرفیت کابین های این تله کابین 8 نفر و کابین های ویژه نیز 4 نفره طراحی شده و زمان رفت و برگشت مسیر 18 دقیق پیش بینی شده است.

با راه اندازی طرح تله کابین میکا 80 شغل مستقیم و با آغاز بهره برداری از مجموعه میکامال 4000 فرصت  جدید شغلی در این منطقه ایجاد خواهد شد

همچنین در طبقه اول ایستگاه تله کابین میکا کافی شاپ، غرفه فروش بلیت و عکاسی تعبیه شده است.

شرکت پیمانکاری نیکا توسعه کابل راه کیش، مسئولیت نگهداری فنی و ایمنی این مجموعه را بر عهده دارد و شرکت BMF به عنوان شرکت سازنده مسئولیت کلی راه اندازی تله کابین میکا را بر عهده داشته و دوره های آموزشی های لازم را برای کادر فنی این مجموعه برگزار می کند.

با توجه به این که متوسط حضور مسافران در جزیره کیش کمتر از 3 روز است با آغازبهره برداری از مجموعه میکامال مدت حضور مسافران به سه و نیم روز افزایش خواهد یافت که در رونق این منطقه تاثیر گذار است.

شایان ذکر است در راستای رعایت ضوابط بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در ایام نوروز کابین های 8 نفره با ظرفیت 4 نفر فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.