تامین مالی طرح های بزرگ و زیربنایی کیش

یکی از مهمترین الزامات توسعه و پیشرفت هر منطقه، گسترش و تقویت زیرساخت ها است. با برنامه ریزی های آینده نگرانه برای تامین نیازهای پایه ای و اولیه، سرمایه گذاران ترجیح بیشتری برای راه اندازی طرح های جدید و در ادامه با ورود مشتریان تازه، کسب و کار رونق بیشتری پیدا می کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، ناصر آخوندی معاون توسعه و مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش گفت: توسعه زیرساخت در گرو تامین مالی و برخورداری و استطاعت سازمان است. در این راستا، در سازمان منطقه آزاد کیش، تدابیر و برنامه ریزی گسترده ای برای تضمین طرح های مصوب و موکد مدیرعامل محترم صورت گرفته است.

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش افزود: تامین مالی سازمان برای 4 طرح دولتی از جمله مرکز نوآوری، احداث هلی پورت کیش و اجرای دو طرح مهم مخابراتی در زمینه توسعه شبکه زیرساخت فیبر نوری، تونل ارتباطی و کابل دریایی پشتیبان 3199 میلیارد ریال بوده است.

Image title


وی افزود: احداث واحدهای نیروگاهی جدید جهت افزایش تولید برق در جزیره، اتصال شبکه برق جزیره به سرزمین اصلی، احداث خط لوله جدید انتقال گاز به کیش برای تامین سوخت پاک صنعت نیروگاهی، لایروبی اسکله 35 هزار تنی و نیز تکمیل پروژه عظیم ترمینال جدید مسافربری در بخش های مربوطه سازمان در حال پیگیری و اجراست، بنابراین با برنامه ریزی و انجام پیش بینی های دقیق، تامین مالی طرح ها در زمان مقرر به انجام خواهد رسید تا پروژه ها دچار وقفه و رکود نشوند.

ناصر آخوندی افزود: سازمان منطقه آزاد کیش بر این اعتقاد است که تامین مالی از طریق بازار سرمایه راه کار مناسبی برای تسریع اجرای طرح های کلان و پر منفعت است. ترمینال جدید کیش، طرح بزرگی است که با اتکا به تامین مالی از طریق انتشار اوراق صکوک و سایر منابع درآمدی سازمان به سرعت به پیش می رود.

وی در ادامه اظهار داشت: حسب دیدگاه های دولت محترم و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور در اتمام 376 طرح در مناطق آزاد تا سال 1400، یازده طرح در منطقه آزاد کیش به بهره برداری می رسد. سایر طرح های در حال انجام مربوط به این جزیره نیز که بارها توسط دکتر غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان اعلام شده است، با نظارت دقیق و تامین مالی به موقع روند اصولی خود را طی می کنند.