تاكيد معاون وزير امور اقتصاد و دارايي بر تقويت خصوصي سازي به عنوان راه اصلي برون رفت اقتصاد كشور از ركود

دكتر پوري حسيني معاون وزير اموراقتصاد و دارايي و رئيس كل سازمان خصوصي سازي گفت : اقتصاد كشور بدون سپرده شدن به بخش خصوصي توانمند راهي براي برون رفت از ركود نخواهد داشت.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش، دكتر پوري حسيني در مراسم گشايش هفتمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کشور و دومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و همایش اقتصاد ایران در پساتحریم، کیش دروازه ورود با اشاره به تاكيد رهبر معظم انقلاب بر اجراي اصل 44 به عنوان راه حل برون رفت از ركود اقتصادي گفت: اقتصاد كشور بدون سپرده شدن به بخش خصوصي توانمند راهي براي برون رفت از ركود و حركت در مسير توسعه نخواهد داشت.

وي افزود: تقويت سياست گذاري و نظارت دولت و پرهيز از تصدي گري مهم ترين عواملي است كه تعالي و پيشرفت كشور را با هزينه اي بسيار كمتر ميسر خواهد كرد.

پوري حسيني با اعلام امادگي سازمان خصوصي سازي در حمايت از سرمايه گذاران خارجي و ايرانيان مقيم خارج از كشور براي فعاليت اقتصادي در ايران گفت: ادعا نداريم براي ورود سرمايه هاي خارجي به كشور راه كاملا هموار شده است اما به سرمايه گذاران اطمينانمي دهيم كه همواره در كنارشان خواهيم بود ضمن اينكه از نظرات كارشناسانه آنها، انتقادات سازنده و راهكارهاي نوآورانه استقبال مي كنيم.

رئيس سازمان خصوصي سازي كشور با اشاره به اينكه نفوذ بخش خصوصي به بدنه دولت در تمامي كشورهاي جهان روندي سخت بوده است گفت: ما اميدوارم كه در شرايط كنوني و با حمايت هوشمندانه مسئولان و دولتمردان و همت و استقامت دست اندركاران خصوصي سازي كشور بتوانيم به اقتصادي شفاف تر و پوياتر دست يابيم.

معاون وزير اموراقتصاد و دارايي همچنين اين دوره از نمايشگاه بورس، بانك، بيمه و خصوي سازي در جزيره كيش را بسيار پر بارتر از دوره هاي قبل توصيف كرد و با تشكر از حمايت هاي سازمان منطقه آزاد كيش از فعاليت بخش خصوصي و برگزاري گسترده اين نمايشگاه گفت: استقبال گسترده شركت كنندگان از اين نمايشگاه بيانگر هوشمندي بخش خصوصي در استفاده بهينه از فرصت هاي سرمايه گذاري و تبادل اطلاعات با ساير فعالان اقتصادي داخلي و خارجي است.

پوري حسيني ابراز اميدواري كرد با حمايت بيشتر دولت و اتخاذ سياستهاي كلان شاهد رونق خصوصي سازي در كشور باشيم.

لازم به ذكر است دومین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و هفتمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری و همایش اقتصاد ایران در پسا تحریم دوشنبه شب با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، الهام امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور، ترکان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش آغاز به کار کرد.
این نمایشگاه ها تا 21 آبان ماه پذیرای بازدیدکنندگان است

همایش اقتصاد ایران در پسا تحریم " كيش دروازه ورود " نیز طی روزهای 19 تا 21 آبان ماه با ارائه 7 پنل تخصصی در محل همایش های بین المللی کیش ادامه خواهد داشت..