بلاکچین راهکار مقابله با تحریم ها

مدیر فروش و بازاریابی موسسه فناوری هوشمند زر، اقدامات عملی در حوزه بلاکچین را یکی از مهمترین راهکار های مقابله با تحریم ها عنوان کرد.

به گزارش روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مدیر فروش و بازاریابی موسسه فناوری هوشمند زر با اشاره به کلیدواژه‌ی آتش‌به‌اختیار از قول مقام معظم رهبری، بر حضور در جبهه‌ی اقتصادی مبتنی بر نقل و انتقال‌های مالی تاکید کرد و گفت: فعالیت در مکانیزم‌های سابق مانند سوئیفت، قدم گذاشتن در مسیر تحریم‌ها و موانع هست.

خشایار اصغریان ادامه داد: مکانیزم بلاکچین راهکاری برای تبدیل تحریم‌ها به کاغذپاره می‌باشد و تفهیم آن، اقدامات عملی را می‌طلبد.

وی با اشاره به تلاش‌های موسسه در حوزه‌های تحقیق و توسعه، بر کامل بودن و نهایت امنیت و سرعت با حداقل هزینه تاکید کرد و افزود: عدم امکان واردات مواد اولیه و بازگرداندن پول صادرات از بزرگ‌ترین مانع تولیدکنندگان می‌باشد و در این پلتفرم به‌آسانی قابل حل هست.

اصغریان با اشاره به فعالیت نهادهای مختلف در حوزه‌ی پیام‌رسان‌های داخلی و عدم موفقیت و اقبال عمومی آنها نزد مردم، دلیل این اتفاق را عدم اعتماد مردم به امنیت این شبکه‌ها عنوان، و تصریح کرد: در شبکه پیام‌رسان زر، اطلاعات از مبدأ تا مقصد در بستر بلاک‌چین رمزگذاری می‌شود و نه تنها قابل نفوذ و افشا نیست، بلکه خود مجموعه‌ی توزیع‌کننده‌ی پلتفرم هم امکان استخراج اطلاعات را ندارد. 

اصغریان از "بصیرت" با عنوان کلیدواژه‌ی دوم مقام معظم رهبری یاد کرد و افزود: آتش‌به‌اختیار بودن به معنای عدم انفعال و داشتن حساسیت به اتفاقات موجود هست و بینایی و هوشیاری در این اقدام بسیار مهم و موثر می‌باشد. 

وی در همین راستا مردم را با بصیرت دعوت به نگاه کردن به یک بیزینس‌پلن کرد و گفت: مردم می‌توانند در حوزه‌ای سرمایه‌گذاری کنند که اصل سرمایه‌شان بیمه می‌شود و هرگز شاهد اتفاقات تکراری سقوط ارزش دارایی‌شان نخواهند بود و بالعکس این دارایی ِ داینامیک، فراتر از رشد دلار و با توسعه، ارزش افزوده خواهد یافت و امکان انجام تراکنش‌های مالی را برای صاحب خود تامین می‌کند تا در هر کشوری به معامله بپردازد. 

مدیر فروش و بازاریابی شبکه هوشمند زر با بیان این مطلب که چنین چیزی در بازار سرمایه، رشد فزاینده خواهد داشت، خاطرنشان کرد: هر صاحب امضا و تریبونی برای حمایت از این پلتفرم مسئول می‌باشد، چراکه به‌طور رسمی پای زورگویان را از کشور قطع می‌کند.

سکه رمزپایه ایرانی با نماد SZAR که به صورت رسمی با توثیق سهام و دارایی در سطح بین‌المللی منتشر می‌شود علاوه بر امکان عرضه و مبادله در داخل کشور، در صرافی‌های معتبر دنیا نظیر باینانس و کوین‌بیس بدون اعمال هیچگونه محدودیت و تهدیدی برای ایرانیان قابل تبادل و معامله است و پشتوانه نقدشوندگی آن علاوه بر ارزش پایه مبتنی بر ارز بین المللی ZAR، در شبکه باینانس دکس با جفت واحد های BNB و BUSD و در شبکه ترون با واحد های TRX وUSDT قابل معامله است و کاربران ایرانی نیز می‌توانند از طریق سامانه مبادلاتی zarnetwork.com به صورت ریالی و ارزی و از طریق کیف پول‌های معتبر، رمزارز توکن SZAR را دریافت و یا به ارزش روز به راحتی و بالاترین سرعت و کارمزد اندک مبادله نمایند.

رونمایی از نخستین فناوری بلاکچین بین‌المللی ایرانی و صلح‌کارت یازدهم آبان‌ماه در سالن خوارزمی مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار شد.