برگزاری نخستین مجمع عمومی فدراسیون ورزش های دریایی و ساحلی در کیش

نخستین نشست مجمع عمومی فوق العاده فدراسیون ورزش های دریایی و ساحلی با همت و تلاش جمعی فدراسیون تازه تاسیس شده با رویکرد ویژه وزارت ورزش و جوانان کشور و حمایت سازمان در جزیره کیش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، محمد پولادگر معاون توسعه ورزش های قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان کشور در نخستین مجمع عمومی و فوق العاده این فدراسیون که صبح یکشنبه 31 اردیبهشت در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد؛ بر گام های هوشمندانه فدراسیون تازه تاسیس شده که راه چند ساله را در طول شش ماه گذشته با موفقیت چشم گیری سپری کرده تاکید و این اقدام مهم و ارزشمند را مثبت و تحول آفرینی در این حوزه ورزشی برشمرد.

وی با تاکید بر نقش مهم روسای هیئت ها به عنوان بازوی این فدراسیون، افزود: با محقق شدن اقدامات موثر در این رشته ورزشی امروز شاهد تشکیل نخستین مجمع عمومی و فوق العاده فدراسیون ورزش های دریایی و ساحلی هستیم که نشان دهنده توانمندی و مدیریت صحیح رئیس این فدراسیون است.

سید محمد پولادگر با بیان این که اولین ها همیشه در ذهن ماندگار هستند؛ اولین های این فدارسیون تازه تاسیس شده را روسای هیئت ها معرفی کرد و گفت: با برداشتن نخستین گام هوشمندانه در رشته ورزشی دریایی و ساحلی به طور حتم شرایط مناسبی برای حضور علاقمندان این رشته ورزشی فراهم خواهد شد.

سید محمد پولادگر بر لزوم اهمیت جذب توریسم ورزشی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: با برگزاری رویدادهای ورزشی و ایجاد شرایط های مناسب برای میزبانی از ورزشکاران نقاط مختلف جغرافیایی شاهد جذب خیل عظیمی از توریسم های ورزشی خواهیم بود.

پولادگر با اشاره به نقش مهم و ارزشمند تعداد هفت استان ساحلی و برنامه ها ریزی های انجام شده را زمینه ساز تحول بزرگی در این عرصه ورزشی عنوان کرد و افزود: با توجه به 5 هزار و 800 کیلومتر ساحل در سطح کشور باید برای این ظرفیت های موجود برنامه های راهبردی تدوین کرد.

رضا شجیع سرپرست فدارسیون ورزش های دریایی و ساحلی در نخستین مجمع عمومی و فوق العاده این فدارسیون، اظهار داشت: بر اساس رهنمودهای مقم معظم رهبری و با استفاده از ظرفیت های دریا باید آن را به فرهنگ عمومی تبدیل کرد و در این راستای و رویکرد راهبردی مقام معظم رهبری وزارت ورزش و جوانان با یک نگاه استراتژیک و مهم دو فدراسیون را در تشکیل داد.

شجیع در تکمیل سخنان خود، تصریح کرد: یکی از این فدراسیون ها؛ فدارسیون ورزش های دریایی و ساحلی است که در ششمین ماه تولد این فدراسیون شاهد تشکیل مجموع عمومی و فوق العاده هستیم که این مهم بیانگر آن است که در این بازه زمانی زیرساخت های حقوقی و قانونی، هیئت های استانی و همه شرایط برای حرکت رو به جلو این فدراسیون در سطح انتخابات و حرکت 4 ساله مستمر؛ آغاز شده است.

به گفته شجیع، انتخاب مقر فدراسیون در جزیره کیش نشان دهنده نگاه بلند وزیر ورزش و جوانان؛ ظرفیت های کیش را به عنوان منطقه ای متفاوت از کشور با میانگین 16برابر سرانه کشور عنوان کرد کرد که می تواند یک منطقه راهبردی و متفاوت از منظر ورزش برای کشور باشد.

وی، خاطر نشان کرد: از حمایت های وزارت ورزش و جوانان کشور به ویژه از مدیران پر تلاش، فهیم و حامی منطقه آزاد کیش برای تعالی این رشته ورزشی و خدمت به مردم و اعتلای نام کشور از طریق ورزش در جزیره قدردانی می کنیم.  

رضا شجیع، بیان داشت: در حال حاضر 22 هیئت استانی در سطح کشور تشکیل شده و ظرف یک ماه آینده ترکیب این استان ها مشخص خواهد شد.

شایان ذکر است در این مجمع دستورالعمل ها و آئین نامه ها به تصویب مجمع به عنوان بالاترین مرجع تصمیم گیرنده فدراسیون رسید که می توان به "اساسنامه فدراسیون، عضویت فدراسیون در فدارسیون های بین المللی، تغییر مرکز فدراسیون، برنامه راهبردی فدراسیون و اخذ تفویظ اختیار از مرجع و هیئت رئیسه برای بررسی سایر آئین نامه های مرتبط" به تصویب رسید.