برقرای مجدد پرواز کیش-دبی- کیش

مسیر پروازی کیش به دبی از ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی جزیره راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در مراسمی که صبح امروز چهارشنبه دهم خرداد در سالن پروازهای خارجی فرودگاه کیش با حضور مسئولان سازمان، شرکت های تابعه، عوامل شرکت هواپیمایی کیش، جمعی از مهمانداران کیش ایر و اصحاب رسانه برگزار شد، سعید پورزادی عضو هیات مدیره و معاون عمرانی سازمان، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن میلاد امام رضا (ع) گفت: امروز طبق برنامه ریزی شاهد برقراری مجدد مسیر پروازی کیش- دبی پس از ۴ سال بودیم.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه ساخت پایانه جدید فرودگاه بین المللی کیش 10 سال به طول انجامید و تاخیر چند ساله ای برای راه اندازی داشت، افزود: ما 12 فروردین امسال را برای آغاز پرواز های ورودی از ترمینال جدید فرودگاه در نظر گرفتیم و تا کنون بالغ بر 2 هزار مسافر از این پایانه وارد جزیره شده اند.

وی در ادامه این مطلب با اشاره به نقش پایانه جدید فرودگاه کیش در تقویت حوزه های گردشگری و تجارت جزیره بیان داشت: برقرای پروازهای بین المللی از ترمینال جدید فرودگاهی مرهون زحمات، برنامه ریزی و تفکر تمامی دست اندرکارانی است که در سنوات گذشته برای اجرای این پروژه بزرگ ملی تلاش کردند.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش از تلاش و رای زنی مسئولان شرکت هواپیمایی کیش با امارات، برای برقراری این پرواز قدردانی کرد و گفت: طی هفته های گذشته در حاشیه برگزاری نمایشگاه اکسپو، بالغ بر50 تاجر کشور امارات متحده عربی و رئیس اتاق بازرگانی، از حضور در حوزه گردشگری و تجارت کیش استقبال کردند و برقراری این پرواز را خواستار شدند.

عزت اله محمدی مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش نیز در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت میلاد امام رضا (ع) و روز جهانی مهماندار، از تلاش های بی وقفه مسئولان شرکت هواپیمایی کیش برای راه اندازی مجدد پرواز کیش- دبی قدردانی و بر استمرار این پرواز با کمک و حمایت کسبه و کیشوندان تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش مطرح کرد: ما در حوزه فرودگاهی هیچگونه طرح بلاتکلیفی نداریم و همه پروژه ها دارای 80 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی هستند، اکثر آنها نیز تا هفته دولت افتتاح می شود و این خبر مسرت بخشی در حوزه حمل و نقل هوایی برای کیش می باشد.

محمدی ضمن تشریح خدمات هوایی و بیان اینکه بیش از 95 درصد خدمات گردشگری ما از طریق مسیر هوایی ارائه می شود گفت: فرودگاه کیش از لحاظ استاندارد های بین المللی و داخلی، نسبت به فرودگاه های سرزمین اصلی رشد قابل ملاحظه ای داشته و با هزینه ای که در این حوزه پرداخت شده باید با افزایش پروازهای بین المللی موجب رشد گردشگری و اقتصاد شود.

عزت اله محمدی برای برقراری پرواز های خارجی به مقاصد دیگر با اولویت کشورهای حوزه خلیج فارس از سوی عوامل شرکت هواپیمایی کیش، دیگر ایر لاین ها و چارتر کنندگان ابراز امیدواری کرد.

وی از راه اندازی پرواز کیش- مقسط در آینده نزدیک نیز خبر داد.

گفتنی است پرواز کیش-دبی- کیش از هفته آینده دوشنبه ها و 5 شنبه ها برقرار می باشد.