بخش خصوصی خواستار سازمانی مقتدر، مستقل و قدرتمند است

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش،موفقیت بخش خصوصی، رونق کسب و کارها و اقتصاد را در گرو اقتدار بخش حاکمیت برشمرد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش رحمان سادات نجفی مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش در مراسم تکریم و معارفه رحیم سرهنگی مدیرعامل جدید سازمان، حضور مردم، کسبه، تولید کنندگان و سرمایه گذاران برای حمایت از مدیران و صیانت از این خاک پاره مرجانی را نشان از امیدواری آنها به بهبود وضعیت کسب و کارها عنوان کرد.

 مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش افزود: بدون تردید کیش یکی از موفق ترین و توسعه یافته ترین مناطق آزاد ایران است که سهم قابل توجهی در اقتصاد ملی دارد.

وی ضمن ابراز خرسندی از انتخاب مدیرعاملی جوان و دانشگاهی برای منطقه آزاد کیش، اظهار داشت: امیدوارم مدیرعامل جدید با فعالیت های خلاق و نوآورانه، جزیره کیش را از بحران ها رهایی بخشد.

رحمان سادات نجفی خاطر نشان کرد: بدون تردید مناطق آزاد، پروژه هایی ارزشمند در اقتصاد ملی کشور محسوب می شوند که متاسفانه مورد بی مهری و کم لطفی مدیران مرکز نشین قرار گرفته اند؛ امید دارم با پیگیری های مدیرعامل جدید و حمایت های دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، حقانیت این منطقه را ثابت و برای کمک به رونق اقتصاد کشور از این ظرفیت استفاده کنیم.

وی در ادامه با اشاره به نگرانی بخش خصوصی از رکود در کیش گفت: همه ما با  همگرایی همدلانه به دنبال برپایی رویدادی تابستانه هستیم که بدون حمایت های مادی و معنوی سازمان منطقه آزاد کیش امکان پذیر نخواهد بود.

سادات نجفی با بیان اینکه مدل حاکمیتی مناطق آزاد در کشور تنها مدل منحصر به فردی است که بدون بودجه دولتی اداره می شود گفت: مناطق آزاد با درآمد و هزینه مدیریت می کنند و نمی توانند در تضاد با منافع بخش خصوصی عمل کنند، بنابراین بخش خصوصی موفق با رونق کسب و کار و اقتصاد موجب مدیریت مطلوب در منطقه می شود.

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان منطقه آزاد کیش در ادامه، وجود سازمان های مناطق آزاد مقتدر و قوی را خواسته بخش خصوصی برشمرد و تصریح کرد: ما امیدوارانه به دنبال ارتقا و پیشرفت این منطقه هستیم و در تمامی زمینه ها برای رونق کسب و کارها و اقتصاد در کنار سازمان خواهیم بود.

سادات نجفی در پایان از زحمات مهندس سعید پورزادی و تیم مدیریتی وی طی دوره سرپرستی در سازمان منطقه آزاد کیش قدردانی کرد.

اجرای قوانین اصلی مناطق آزاد، استفاده از ظرفیت های موجود، ایجاد مشوق ها و معافیت ها برای حفظ انگیزه سرمایه گذاران، فعالان اقتصادی و تولید کنندگان دیگر موارد مطرح شده از سوی سادات نجفی در این مراسم بود.

طهمورث قاسمی دبیر مجمع توسعه و نوآوری سازندگان کیش نیز با ابراز امیدواری از حصول توفیق در دوره مدیرتی جدید، آمادگی بخش خصوصی برای همکاری بیش از پیش با سازمان منطقه آزاد کیش را اعلام کرد.

قاسمی گفت: قدرت و قوت بخش خصوصی از مدیرعامل منطقه جدا نیست و این منطقه برای پیشرفت، سازمانی مقتدر را می طلبد و سازمان قدرتمند نیز نیاز به بخش خصوصی بالغ و تکامل یافته برای افزایش معدل در راستای اجرای سیاست ها دارد.

وی بر لزوم همکاری و همراهی سازمان و بخش خصوصی برای دستیابی به موفقیت تاکید کرد و اظهار داشت: قوانین خاص و نحوه اجرای آن در این منطقه آزاد مشخص است، سازمان های مناطق آزاد حدود 80 درصد وظایفشان حاکمیتی است و این اشتباهی از سوی تصمیم سازان منطقه است که کیش را با دید یک بنگاه اقتصادی می بینند در صورتیکه سازمان باید در منطقه آزاد کیش حاکمیت کند.

طهمورث قاسمی دبیر مجمع توسعه و نوآوری سازندگان کیش، عدم درک صحیح و دقیق از "ماهیت" و "قانون چگونگی اداره مناطق آزاد" را مانعی بر سر راه آنها در کشور برشمرد و بر جهاد تبیین در مجلس،دولت و منطقه تاکید کرد.

وی در پایان گفت: تبدیل کیش به هاب پولی و مالی منطقه یکی ازمهمترین مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد و خود نیاز به اجازه قانون گذار در برنامه هفتم توسعه دارد تا یک نهاد مستقل ناظر مالی ایجاد و در راه اندازی بانک های فراساحلی موثر واقع شود.