دبیرکل مجمع سازندگان کیش:

بخش خصوصی باید در تصمیم‌گیری‌ها نقش‌آفرین باشد

دبیر مجمع سازندگان مشکلات اعضا را در دو حوزه‌ی "تصمیمات" و "تصویبات" بیان کرد و با اشاره به اینکه از بروکراسی‌ها و تصمیمات تا فرآیندهای اجرایی مواردی هستند که نیاز به بررسی و اصلاح دارند، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در فرآیند تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی‌ها اتفاق ارزشمندی است که جزیره کیش می‌تواند پیشگام در این اتفاق مبارک باشد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دبیرکل مجمع توسعه و نوآوری سازندگان کیش در دیدار اعضای این مجمع با سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش، با بیان اين مطلب که پس از سال‌ها از تشکیل سازمان منطقه‌ی آزاد کیش، خلاء نهادی که بتواند به عنوان بازوی مشورتی، به تجمیع سرمایه بپردازد و کمکی به توسعه‌ی جزیره کند حس می‌شد، اساس تشکیل مجمع توسعه و نوآوری سازندگان کیش را این همراهی دانست و اظهار داشت: این مجموعه با اعتبار حدود ۱۰۰هزار میلیارد تومان، ۸۰درصد حجم سرمایه‌گذاری منطقه آزاد کیش را تشکیل داده‌اند، و ظرفیت این جمع به مراتب بسیار بیشتر از آنچه نمود دارد می‌باشد.

طهمورث قاسمی ادامه داد: بسیاری از قوانین و فرایندهای اجرایی در سطح میدان، چونان تار عنکبوتی دست و پای سرمایه‌گذاران را بسته و مانع بهره‌وری کامل از ظرفیت‌های آنها می‌باشد.
وی با اشاره به الزامات گام دوم انقلاب، مجمع سازندگان را دایره‌المعارفی از چالش‌ها و مشکلات نامید و گفت: نقش مشورتی این مجموعه، سرمایه‌ی بزرگی است و این افراد تمام‌قد و با تمام دارایی مالی و تجربه‌ی خود، آمادگی برای تامین زيرساخت‌های لازم جهت نیل به گام‌های بلند و درنهایت گام دوم انقلاب‌ دارد.
قاسمی با اشاره به خدمات مجمع در حوزه‌های مدرسه‌سازی، امنیت‌سازی، آموزش، توسعه و غیره تصریح کرد: در اساسنامه مجمع سازندگان، کلیدواژه‌ی "عدالت اجتماعی" را سرلوحه‌ی فعالیت خود قرار داده و مباحث "مسئولیت و صیانت اجتماعی" و "فرهنگی" را در ساختار این تشکیلات تدوین کردیم و تاکنون نیز منشاء خیر و اثر بوده‌ و به مطالبات عمومی پرداخته‌ایم.
و در مثال پیگیری مطالبات عمومی، یکی از ظرفیت‌های خوبی که در قانون پیش‌بینی شده است، ماده۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده عنوان کرد و این مسیر را کوتاه‌ترین طریق برای حفظ مزایا و سرمایه‌های مناطق آزاد عنوان کرد و افزود: حفظ مزایای مناطق آزاد در اولویت دولت، وزارتخانه، و دبیرخانه شورا نیز می‌باشد.
قاسمی حرکات سرمایه‌گذاری در کیش را در سال‌های گذشته، موزاییکی عنوان کرد و با تاکید بر یکی شدن اعضای مجمع سازندگان با یکدیگر و سرمایه‌گذاری مشترک با حجم آورده‌ی بسیار بالا، گفت: این فرصتی مغتنم، بی‌نظیر و کم‌مانند در مناطق آزاد می‌باشد که با توجه به سیاست‌گذاری‌های موجود در بحث توسعه‌ی منطقه، می‌تواند نتیجه‌بخش باشد و کیشی آینده‌دار را ترسیم کند.
دبیر مجمع سازندگان در پایان غالب صحبت‌های اعضا را در دو حوزه‌ی "تصمیمات" و "تصویبات" بیان کرد و با اشاره به اینکه از بروکراسی‌ها و تصمیمات تا فرآیندهای اجرایی مواردی هستند که نیاز به بررسی و اصلاح دارند، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در فرآیند تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی‌ها اتفاق ارزشمندی است که جزیره کیش می‌تواند پیشگام در این اتفاق مبارک باشد.
نشست سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با اعضای مجمع توسعه و نوآوری سازندگان کیش، عصر بیست و پنجم آبان‌ماه در سالن رازی مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار شد و اعضای مجمع به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند و در جهت همراهی با سازمان اعلام آمادگی کردند.