بازرسان بر رعایت ضوابط بهداشتی در هتل‌ها نظارت می‌کنند

رئیس جامعه هتلداران کیش از افزایش تعداد بازرسان این جامعه برای نظارت بر رعایت ضوابط بهداشتی در هتل‌ها در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزادکیش، مسیح‌اله صفا، با اشاره به حضور ۳ بازرس جامعه هتلداران که به تناوب تمام هتل‌های جزیره را رصد می‌کنند، از استخدام ۱۰ نیروی جدیدبرای نظارت های بهداشتی خبر داد و گفت : با همراهی جامعه هتلداران، بر رعایت ضوابط بهداشتی در هتل‌ها نظارت کامل می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه طی سال گذشته و شیوع وسیع ویروس کرونا، باوجود حضور گسترده مسافر در بعضی ایام حتی یک نفر در هتل‌ها به کرونا مبتلا نشده است، گفت: بالا بردن زمان سرویس‌دهی در رستوران‌ها در ساعات صبحانه و نهار، ضدعفونی مکرر میز و صندلی‌ها، و سرو و سرویس توسط کارکنان مراکز پذیرایی و هتل ها از جمله راهکارهایی است که در راستای نیل به سلامت همگان موثر بوده است.

صفا میزان ساعت خالی ماندن هر اتاق را طبق مصوبه‌ی شورای سلامت، ۴ساعت اعلام کرد و ادامه داد: زمان خالی نگاه داشتن اتاق‌ها گاهی به ۲۴ساعت هم رسیده و بعد از خروج هر مسافر، به طور کامل ضدعفونی می‌شود.

رئیس جامعه هتلداران، با اشاره به ضرورت کارشناسی و بررسی همه جوانب برای راه‌اندازی سامانه‌ای جهت اجاره‌ی خانه شبانه، گفت: پیش‌بینی جامعه‌ی هتلداران تکمیل ظرفیت صددرصدی اتاق‌ها در ایام نوروز بود اما با افزایش فعالیت خانه مسافرها ، این میزان به ۳۰ الی ۴۰ درصد رسیده و بر اقتصاد هتل‌داری تاثیر منفی خواهد داشت.

وی با تاکید بر برنامه‌ریزی جهت میزبانی کیش در جام جهانی ۲۰۲۰ ، تصریح کرد: در حال حاضر ۵۱ هتل مشغول به فعالیت و ۶۰ هتل در دست ساخت داریم که انتظارمی رود با اعمال سیاست های حمایتی انگیزه فعالان بخش خصوصی برای سرعت بخشیدن به روند ساخت هتل ها حفظ شود.

مسیح‌اله صفا ضمن اشاره به تلاش‌های شورای سلامت و کادر درمان، و ممنوعیت اجازه ورود خودرو به کیش در ایام نوروز به جهت کنترل مسافر و شیوه‌نامه‌های بهداشتی، خاطرنشان کرد: امکان کنترل کامل خانه‌ها و تضمینی برای برخورداری آنها از امکانات لازم و یا رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیست.

وی با تاکید بر ظرفیت جزیره کیش برای تبدیل به قطب گردشگری در ایران و خاورمیانه، افزود: در صورت اسکان مسافر در خانه‌های شخصی، مواردی چون تغذیه و حمل‌ونقل نیز تحت‌ تاثیر قرار گرفته و نه‌تنها هتل‌ها و رستوران‌ها، بلکه آژانس‌ها و تاکسی‌‌ها هم هیچ اتتفاعی نمی‌برند.

مسیح‌اله صفا ضمن اشاره به ۴ماه تعطیلی هتل‌های کیش از اسفند۹۸ و شیوع ویروس کردنا در راستای تامین سلامت ساکنان ، کارکنان هتل‌ها و مسافران گفت: هرسال در چنین ایامی حتی یک اتاق خالی در هتل‌ها یافت نمی‌شد در صورتی که به دلیل شرایط ناشی ازکرونا تنها نیمی از ظرفیت هتل‌ها اشغال است که این رقم در روزهای ابتدایی و تعطیل سال به ۷۰درصد می‌رسد.