اعضای ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی 2022قطر معرفی شدند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، در احکام جداگانه ای اعضای ستاد هماهنگی و پیگیری جام جهانی 2022قطر را منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، پنج شنبه 24 دی، مراسم معارفه اعضای نخستین ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی 2022قطر با حضور غلامحسین مظفری رئیس این ستاد و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و محمدعلی وکیلی معاون فرهنگی و گردشگری دبیرخانه مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.

در این مراسم ناصر آخوندی، سيد محمد رضا مداح ، داریوش سلیمی، خسرو نشان، سعید پورعلی، علی مقدس زاده، ابوالفضل طیبی، علی عرب، عزیزاله فرضی پور، محسن قریب، رحمان سادات نجفی و مسیح الله صفا با احکام غلامحسین مظفری رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزادکیش و رئیس ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی 2022قطر، به عنوان اعضای این ستاد معرفی شدند.

مظفری در این جلسه با اشاره به اهمیت تعامل سازنده بخش خصوصی از جمله جامعه بازاریان و هتل داران در ارائه خدمات با کیفیت به گردشگران این منطقه اظهار داشت: با هم افزایی و همدلی بخش خصوصی در قالب ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی 2022قطر می توانیم اقدامات موثری در ترغیب و جذب گردشگران و شرکت کنندگان رویداد 2022قطر برای سفر به منطقه آزاد کیش داشته باشیم.

وی با بیان این که بخش خصوصی از زمان شکل گیری منطقه آزاد کیش مشارکت خوبی در راستای توسعه و پیشرفت این منطقه داشته است گفت: از ابتدای همه گیری بیماری کرونا،کمیته هایی برای کنترل شیوع و گسترش این ویروس تشکیل شده است که مشارکت بخش خصوصی در این زمینه ستودنی است.

رئیس ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی 2022قطر با بیان اینکه مشارکت و همراهی بخش خصوصی در مقابله با بحران ناشی از همه گیری کرونا مبین توانمندی های این بخش است تصریح کرد: در رویداد2022قطر به عنوان فرصتی ارزشمند و طلایی باید از توانمندی های بخش خصوصی در جهت معرفی ظرفیت های"اقتصادی، گردشگری و ورزشی" این منطقه در عرصه بین المللی بهره گرفت و برای تحقق این اهداف ارتقاء زیر ساخت های جزیره کیش ضروری است.

غلامحسین مظفری بر تدوین برنامه زمان بندی دقیق منطقه آزاد کیش برای بهره مندی از فرصت جام جهانی2022قطر و تعهد به اجرای آن تاکید کرد و افزود: در این ستاد در قالب کمیته های فنی و تخصصی موضوعات " گذرنامه، حمل و نقل، استقرار، اقامت گردشگران و سایر موارد مرتبط" برررسی شده که باید در دو ماه آینده این نشست ها به یک نتیجه مطلوب برسد و اطلاعات دقیق به صورت مکتوب و آنلاین به روز رسانی و استانداردسازی شود.

همچنین محمدعلی وکیلی معاون فرهنگی و گردشگری دبیرخانه مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی در این جلسه ضمن قدردانی از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برای تشکیل ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی 2022قطر و انتخاب شایسته اعضای این ستاد گفت: با توجه به این که مناطق آزاد کشور فرصت ارزشمندی برای بهره مندی از چنین رویداد مهمی است، با آماده سازی و انجام مطالعات برندینگ جزیره کیش، این منطقه در شمار جزایر شناخته شده برای گردشگران سراسر دنیا قرار می گیرد.

وکیلی با تاکید بر فرایند برند سازی جزیره کیش که می تواند به عنوان شتاب دهنده در این رویداد مهم نقش آفرینی کند تصریح کرد: تحقق برند سازی با ارتقای زیرساخت های ورزشی جزیره کیش سبب می شود این منطقه تا سکوی شناسه برای جهان ارتقا یابد.

به گفته معاون فرهنگی و گردشگری دبیرخانه مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می تواند عامل مهمی در تقویت توسعه و رونق گردشگری ورزشی این منطقه باشد.

محمدعلی وکیلی بیان داشت:گردشگری در منطقه آزاد کیش یک اولویت مهم است و توریسم ورزشی بهترین شاخص گردشگری برای کشور ما محسوب می شود.

وکیلی بر استاندارد سازی هتل ها و حمل و نقل هوشمند جزیره کیش در سطح قواعد فیفا برای بهره مندی از این رویداد مهم اشاره داشت و گفت: بر اساس قواعد فیفا و با تلاش و مشارکت بخش خصوصی، استاندارد سازی در حوزه هتلینگ گام نخست برای محقق شدن این امر مهم است.

وی اظهار داشت: اولویت ها و شاخص ها در قالب این ستاد باید بررسی شود و در مسیر مطالبه ملی قرار گیرد از این رو اگر نظرسنجی انجام شود اکثریت ایرانیان خواهان سهیم بودن و مشارکت فعال در رویداد ۲۰۲۲ هستند.

محمدعلی با تاکید بر کسب آمادگی های لازم جهت مشارکت در این رویداد تصریح کرد: حتی اگر هیچ سهمی از این رویداد مهم نداشته باشیم ضرری نکردیم و جزیره کیش را تا سطحی از استانداردهای جهانی ارتقاء دادیم.

وی افزود: انتظار می رود با استفاده از ظرفیت های موجود و تناسب شرایط اقلیمی جزیره کیش با کشور قطر، ضمن ایجاد فرصتی ارزشمند برای فعالان اقتصادی، زمینه ای مناسب جهت برگزاری بازی های تمرینی تیم های شرکت کننده در مسابقات جام جهانی و جذب گردشگران و تماشاگران مسابقات برای بازدید از جزیره زیبای کیش، فراهم شود.

شایان ذکر است در این جلسه سید محمدرضا مداح مشاور و مدیرکل حوزه مدیرعامل و معاونان سازمان منطقه آزاد کیش و برخی از مدیران عامل شرکت های تابعه این سازمان حضور داشتند.