در راستای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا مطرح شد:

ابلاغ مصوبات جدید شورای سلامت کیش در چهاردهم اسفند

سخنگوی شورای سلامت؛ با اعلام رییس ستاد مقابله با بیماری کرونا به دفاتر نمایندگی ولایت فقیه در جامعه اهل تشیع و تسنن استان‌ها، نماز جماعت تا اطلاع ثانوی برگزار نخواهد شد

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، نشست خبری محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش و سخنگوی شورای سلامت با خبرنگاران و اصحاب رسانه و با حضور محمد پورسینا مدیر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، چهارشنبه چهاردهم اسفند در سالن رازی، مرکز همایش های بین المللی کیش با محوریت اعتقاد راسخ بر لزوم برگزاری فرایض شرعی به جهت حفظ سلامت آحاد جامعه و کاهش شیوع بیماری در بین مردم، اظهار داشت: تا اطلاع ثانوی نمازهای جمعه و جماعات برداران و خواهران اهل تشیع و تسنن در جزیره کیش برگزار نخواهد شد.

رضانیا با بیان اینکه در راستای کاهش تجمعات مردم در یک مکان، و تردد در سطح شهر باعث پیشگیری از بیماری کرونا خواهیم بود؛ گفت: بر این اساس ساعت کاری رستوران ها و کافی شاپ ها در جزیره کیش از ساعت 12 تا 15 و شب ها از ساعت 20 تا 23 اعلام می شود.

وی افزود: در خارج از ساعت اعلام شده از سوی شورای سلامت تمام رستوران ها و کافی شاپ ها باید تعطیل باشند و اداره اماکن نیروی انتظامی کیش نیز نسبت به رعایت ساعات محدوده عملکرد اصناف و جوامع نظارت کافی خواهد داشت و با متخلفین برخورد قانون می شود.  

سخنگویی شورای سلامت کیش گفت: در این مصوبه مقرر شد دفاتر رنت کاران تعطیل اعلام شود به دلیل اینکه احتمال آلودگی خودورها و انتقال بیماری به سایر افراد وجود دارد.

محمدرضا رضانیا در مصوبه دیگر ستاد پیشگیری از بیماری کرونا با اشاره به ستاد نوروزی جزیره کیش و با توجه به توصیه های وزیر بهداشت در خصوص لزوم همکاری ستاد های نوروزی کشور با ستاد کرونا گفت:  ستاد نوروزی کیش در راستای کنترل و مقابله با کرونا هم جهت و همسو با شورای سلامت کیش مشارکت و همکاری میکند.

همچنین رضانیا با اشاره به  دیگر مصوبات این شورا اظهار داشت: شرکت آب و برق کیش در ایام پیش رو از قطع آب و برق مشترکین به علت بدهی خودداری خواهد کرد و فرصتی برای تسویه حساب مشترکین در نظر گرفته شده است.