آغاز طرح حمایتی-توانبخشی اوتیسم در جزیره کیش

پردیس بین المللی کیش دانشگاه علوم پزشکی تهران، طرح حمایتی-توانبخشی اوتیسم را در جزیره کیش آغاز کرد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر فرساد نوری زاده سرپرست پردیس بین المللی کیش دانشگاه علوم پزشکی تهران از آغاز طرح حمایتی-توانبخشی اوتیسم در کیش با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش، انجمن آوای اتیسم و اداره بهزیستی این منطقه خبر داد.

نوری زاده با بیان این که اجرای طرح حمایتی-توانبخشی اتیسم همزمان با مبعث پیامبر اکرم(ص) در این منطقه آغاز شده است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران با بهره گیری از ظرفیت های علمی و درمانی دانشگاه و با همکاری متولیان این امر برای ارائه خدمات به کودکان اتیسم گام های موثری برداشته است.

وی افزود: با آغاز نخستین طرح حمایتی-توانبخشی اوتیسم تیم های متخصص"روانپزشک، کاردرمان و گفتار درمان" در پردیس بین المللی کیش دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن ویزیت رایگان خدمات درمانی مورد نیاز را ارائه کردند.

سرپرست پردیس بین المللی کیش دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: ضمن این که اجرای طرح حمایتی-توانبخشی اوتیسم به صورت دروه ای در سطح جزیره کیش ادامه خواهد داشت؛ کارگاه های آموزشی نیز برای عموم جامعه برگزار می شود.

دکتر فرساد نوری زاده با اشاره به اجرای موفق طرح حمایتی-توانبخشی اوتیسم در سطح جزیره کیش گفت: کیش می تواند به عنوان منطقه ای پیشگام در اجرای این طرح مهم در سطح کشور مطرح شود.

همچنین شقایق کهور زاده رییس اداره بهزیستی کیش با ارائه گزارشی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه توانبخشی و حمایت از خانواده های اتیسم در این منطقه گفت: مشارکت سازمان های مردم نهاد در اجرای طرح حمایتی-توانبخشی اوتیسم می تواند در افزایش کیفیت توانبخشی کودکان نیازمند موثر باشد.

نفیسه صدری مدیر انجمن آوای اتیسم جزیره کیش نیز در این جلسه بر ضرورت حمایت های خیرین و دستگاه های اجرایی مستقر در این منطقه جهت توانبخشی کودکان اشاره داشت و گفت: اجرای طرح حمایتی-توانبخشی اوتیسم بدون حمایت و کمک خیرین، امکان پذیر نیست از این رو باید با یک هم افزایی و همکاری این طرح مورد اهتمام قرار گیرد.