آغاز به کار نمایشگاه بین المللی فولاد ایران در کیش

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی فولاد ایران (سمپوزیوم فولاد)با حضور 254 شرکت داخلی و خارجی شامگاه دوشنبه 14 مهر به مدت ۳ روز در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در آئین افتتاح بیست و دومین نمایشگاه بین المللی فولاد ایران با اشاره به این که علیرغم شرایط سخت ناشی از شیوع بیماری کرونا و اهتمام ویژه بر رعایت ضوابط بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی این نمایشگاه در جزیره کیش کار خود را آغاز کرده است گفت: با توجه به این که در این نمایشگاه شرکت های تخصصی و فنی در حوزه های مختلف در کنار هم دیگر قرار گرفتند فرصتی است برای تبادل اطلاعات و به اشتراک گذاشتن تجربه و مسائل علمی که می تواند نیازهای کشور را در حوزه صنعت فولاد تامین کند.

غلامحسین مظفری در بازدید از غرفه های این نمایشگاه ضمن ابراز امیدواری افزود: در سطح کشور مرز تولید 30میلیون تن فولاد را پشت سر گذاشته و در حال حاضر فعالین این حوزه در خصوص دریافت سهمیه مواد اولیه با هم رقابت می کنند.

وی با بیان این که رشد صنعت فولاد کشور رو به افزایش است اظهار داشت: مواد اولیه خام به چرخه ایجاد ارزش افزوده وارد شده که این موضوع یک ظرفیت و نقاط قوتی در صنعت فولاد کشور محسوب می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص شرکت های دانش بنیانی که در این نمایشگاه مسئولیت نوآوری های صنعت فولاد را بر عهده دارند افزود: مرکز نو آوری کیش از شرکت های دانش بنیانی که در حوزه فولاد فعالیت می کنند با تایید انجمن فولاد و مراکز ذیربط مورد استقبال و حمایت سازمان منطقه آزاد کیش قرار خواهند گرفت.

غلامحسین مظفری استقرار شرکت های دانش بنیان در جزیره کیش را یک اقدام ارزشمند و تاثیر گذار معرفی کرد و گفت: این اقدام یک آغاز و امتیاز خوبی است برای شرکت هایی که نیاز به مبادله، تردد و نشست های مشترک با خارجیان دارند و کیش از این نظر منطقه مناسبی است و زیر ساخت های مورد نیاز در حوزه فناوری فراهم شده است.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش خاطر نشان کرد: از شرکت هایی که در حوزه فولاد به صورت کنسرسیومی، شرکت دانش بنیان حضور موثر و مستمر دارند استقبال می کنیم و سازمان منطقه آزاد کیش تمام امتیازاتی که برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته برای فولاد نیز اختصاص داده خواهد شد.

مظفری افزود: خوشبختانه جزیره کیش به دلیل موقعیت و شرایط در حوزه پشتیبانی فنی و تخصصی از صنایع نفت و گاز یک نقش اساسی را ایفا می کند و حضور شرکت های دانش بنیان با این محوریت می تواند کمک جدی را به دنبال داشته باشد.

همچنین محصولات ارائه شده در این نمایشگاه شامل: تجهیزات خطوط تولید، مواد اولیه، فرآورده‌های دیرگداز، روانسازها و ... است و علاقمندان می‌توانند از 14 تا 16 مهر هر روز از ساعت 17 تا 22 در محل نمایشگاه حضور یابند.

گفتنی است حامیان اصلی این نمایشگاه را مجتمع فولاد مبارکه، شرکت ذوب آهن اصفهان، شرکت فولاد خوزستان، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، شرکت فولاد آلیاژی ایران، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، شرکت سرمایه‌گذاری توسعه گل گهر، شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر، شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان تشکیل می دهند و حضور 27 شرکت از 500 شرکت برتر کشور در سال جاری بر اساس رتبه‌بندی سازمان مدیریت صنعتی از ویژگی‌های عمده و شاخص این نمایشگاه و به عنوان بزرگترین نمایشگاه تخصصی فولاد ایران طی 15 سال اخیر است.

بیست و دومین نمایشگاه فولاد بین المللی ایران در مساحت 17000 مترمربع در محل نمایشگاه‌های دائمی کیش به مدت سه روز کار خود را آغاز کرد.