برگزاری نشست خبری کمیته فرهنگی و معنوی ستاد نوروزی کیش

رئیس کمیته فرهنگی و معنوی ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی1402 از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری این کمیته در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین حسینی در نخستین نشست خبری کمیته فرهنگی و معنوی ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی که روز چهارشنبه 24 اسفند در سالن اجتماعات سازمان برگزار شد، گفت: ایستگاه های بهار در بهار شامل "غرفه کودکان، برنامه های مشاوره فرهنگی و مذهبی، پذیرایی از مهمانان نوروزی، راهنمای گردشگری، مشاوران مختصص، استفاده از ظرفیت حوزه بانوان، خانه نقاشی و عروسک گردانی" ویژه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در هشت نقطه جزیره کیش برگزار می شود.

رییس کمیته فرهنگی و معنوی ستاد نوروزی با اشاره به تقارن ایام نوروز با ماه مبارک رمضان؛ اجرای جزخوانی متمرکز قرآن کریم با حضور قاریان مطرح در مسجد ثامن الائمه (ع)، مناجات خوانی در سه مسجد حضرت زینب (س)، مسجد امام حسن مجتبی (ع) و مسجد خاتم الانبیا(ص) از دیگر برنامه های این کمیته بر شمرد.

وی در تکمیل سخنان خود، گفت: اجرای کارناوال شادمانه با پخش نواهای مناسب در زمان سحر و افطار، دعوت از روحانیان، استفاده از تبلیغات بصری و محیطی، برنامه های پرفیض شب های قدر در مساجد و مصلی، نماز جمعه کیش، مراسم عزاداری، اقامه نماز جماعت و سفره های افطاری در مساجد آماده میزبانی از ساکنان جزیره و گردشگران نوروزی خواهیم بود.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسین حسینی، خاطر نشان کرد: ارائه خدمات در ایام ماه مبارک رمضان، ایجاد فضای معنوی و شاد همراه با رعایت شئونات اسلامی از دیگر رویکردهای مهم این کمیته است.

سید حسین حسینی برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و در خور شان جزیره کیش را یک از اهداف مهم این کمیته معرفی  کرد و اظهار داشت: با برگزاری برنامه های فرهنگی و معنوی و ارائه خدمات مطلوب به گردشگران در تمام حوزه ها به طور حتم این منطقه همچون سال های گذشته به عنوان جزیره الگو در سطح کشور مطرح خواهد شد.