جزیره کیش مهیای استقبال از ماه میهمانی خدا

همزمان با سراسر کشور جزیره کیش نیز با برگزاری برنامه های مختلف مهیای استقبال از ماه مبارک رمضان است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، جزیره کیش در آستانه ماه مبارک رمضان برای میزبانی از روزه داران آماده می شود.

فضای آرام جزیره کیش در ماه مبارک رمضان آکنده از عطر عبادت و بندگی است به همین دلیل بسیاری از گردشگران برای بهره گیری از آرامش و فضای معنوی این جزیره پیش از ماه مبارک رمضان به کیش سفر می کنند تا فرایض این ماه مبارک را در این جزیره به جا آورند.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده آیین استقبال از ماه مبارک رمضان از ساعت 17 تا 20 دوشنبه 24 اردیبهشت با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دهنوی و اجرای علی فانی در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزارمی شود.

دهمین جشنواره ماه مبارک رمضان نیز با اجرای جنگ شادی و با حضور هنرمندان محبوب، برگزاری بازارچه رمضان، افطاری ایرانی، ویژه برنامه کودک، اجرای تواشیح و برگزاری مسابقه وسرگرمی از ساعت 21 جمعه 28 اردیبهشت تا پنجشنبه 10 خرداد هر شب در تالار شهر کیش برگزار می شود.

همچنین طبق سنت هر ساله ساحل نشینان از ساعاتی پیش از اذان مغرب و عشاء در مساجد گرد هم می آیند و با برگزاری جلسات قرآن خوانی، حضور در محافل سخنرانی روحانیون پس از اقامه نماز جماعت در کنار هم افطار می کنند.

در بازارها نیز کسبه، شهروندان و گردشگران در نمازخانه ها پس از اقامه نماز بر سر یک سفره روزه می گشایند.

ایستگاه های صلواتی خیابان های کیش نیز در طول ماه مبارک رمضان در هنگام افطار پذیرای شهروندان و گردشگران روزه دار است.

گفتنی است زیبایی های برگزاری آیین های ماه مبارک رمضان در این نگین سبز خلیج فارس جاذبه ای است که هر ساله گردشگران زیادی را به کیش می کشاند.