بهره برداری از اپراتور تلفن همراه کیش توسط سازمان منطقه آزاد کیش

بهره برداری از اپراتور تلفن همراه کیش به سازمان منطقه آزاد کیش واگذار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در پی اتمام قرار داد شرکت TKC در پایان تیر ماه سالجاری، سازمان منطقه آزاد کیش در یک برنامه کوتاه مدت نسبت به اخذ مجوزهای قانونی داخلی و بین المللی برای ارتقاء سیستم و به روز رسانی تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری این شرکت همگام با دیگر اپراتورهای تلفن همراه کشور اقدام می کند.

اپراتور تلفن همراه کیش به عنوان اولین اپراتور تلفن همراه بخش خصوصی در کشور از سال 74  توسط سازمان منطقه آزاد کیش راه اندازی شد در سال 77 این شرکت به توسعه ارتباطات و فناوری سازمان منطقه آزاد کیش تغییر نام داد.

در پی سیاستهای دولت در راستای خصوصی سازی و کاهش تصدی گری، سازمان منطقه آزاد کیش در سال 79 حق بهره برداری از این شرکت را به مدت 15 سال  به یک شرکت بین المللی به نام TKC  واگذار کرد.

سازمان منطقه آزاد کیش از سال 94 با توجه به نزدیک شدن به زمان پایان قرار داد شرکت TKC و تصمیم سازمان مبنی بر توسعه خدمات دهی به مشترکین همگام با پیشرفت های روز تکنولوژی با بهره گیری از حضور مشاوران مجرب، برنامه ریزیهای هدفمند خود را برای توسعه امکانات این شرکت و عدم ایجاد خلل در خدمات دهی به مشترکین آغاز کرد.