مدیرعامل منطقه آزاد کیش:

تحول و نوگرایی در کیش نیازمند همراهی و حمایت های مردم و تمامی نهادها است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه بخش اعظمی از امنیت و آرامش کیش مرهون تلاش های فرماندهی و پرسنل انتظامی ویژه کیش است گفت: تحول و نوگرایی در کیش نیازمند همراهی و حمایت های تمامی نهادها و مردم جزیره مرجانی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، محمد ابراهیم انصاری لاری مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش در دیدار نوروزی فرمانده انتظامی ویژه کیش با تقدیر از تلاش های  نیروی انتظامی ویژه کیش اظهار کرد: اگر امروز امنیت مطلوب در جزیره کیش وجود دارد بخش اعظم آن را مرهون مدیریت فرماندهی و پرسنل این فرماندهی هستیم.

وی با اشاره به برنامه های تحولگرایانه و آینده نگری که در مجموعه سازمان منطقه آزاد کیش برای سال جدید در نظر گرفته شده است افزود: اجرای این برنامه های نیازمند همراهی نیروی انتظامی، نهادها و ارگان های مستقر در جزیره و مردم است و برای اجرایی شدن این برنامه ها از هم اکنون باید آماده شویم.

انصاری لاری با تاکید بر اهمیت امنیت و آرامش در جزیره کیش بنابر حساسیت های ویژه ای که نسبت به این منطقه وجود دارد حفظ و تقویت این آرامش را از مسئولیت های مهمی دانست که بر عهده نیروی انتظامی نهاده شده است و افزود: از گذشته در جزیره کیش قوانین خوبی پایه گذاری شده که به عنوان میراثی ارزشمند و به صورت یک برند در اختیار ما قرار گرفته است و امروز ما باید از آن ها حفاظت کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز ما جزیره ای داریم که در آن متکدی دیده نمی شود، افراد بی خانمان و بیکار وجود ندارد، حاشیه نشینی و حاشیه خوابی در آن جای ندارد تاکید کرد: در صورتی که از این داشته های گرانبها صیانت نکنیم به سرعت آن ها را از دست داده و به مشکلات شهرهای بزرگ گرفتار می شویم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: باید بدانیم آیا کیش قرار است محل زندگی جمعیت متراکم و افزایش مهاجرت باشد یا محل استقرار مدیران و خادمان گردشگری، صنایع های تک و مدیران مالی و پولی که زمینه رشد و توسعه کیش را فراهم کنند.

انصاری لاری تاکید کرد: باید در سال آینده برای زندگی و کار در کیش ضوابطی تنظیم شود که ضمن رعایت کامل قوانین و مقررات قانون اساسی شرایط ویژه ای برای ورود به کیش در آن گنجانده شود.

وی افزود: اگر قائل به این هستیم که جزیره کیش می تواند مانند یک هتل ۵ ستاره باشد باید زمینه های آن را هم فراهم کنیم

دکتر انصاری لاری به فرهنگ بالای ساکنان جزیره کیش در رعایت بسیاری از اصول و قوانین، امنیت بالا، رعایت اصول بهداشت و نظافت شهری و بسیاری از استانداردهای زندگی افزود: امتیازات امروز کیش میراثی است که باید آن را حفظ و تقویت کرد در غیر صورت شاهد افزایش مهاجرت جویندگان کار و در نهایت حاشیه نشینی و آسیب هایی خواهیم بود که ارمغان این مهاجرت های بی رویه است.

وی افزود: باید بدانیم کیش قرار است رقیب شهرهای داخلی مانند شیراز و مشهد و اصفهان باشد یا شهرهای توریستی جهان؟

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه برای جذب جمعیت باید استانداردهای لازم را کسب کرده و تعریف کنیم تاکید کرد: معنای این سخن جدا سازی کیش از سرزمین اصلی نیست بلکه باید نقش ما در پازل عمومی کشور تعریف شود و بر این اساس به دنبال پیش برد اهداف و ماموریت های این جزیره باشیم.

وی اضافه کرد: باید بدانیم چه کسانی، برای چه کاری و به چه مدت وارد کیش می شوند؟ باید کسانی در کیش اقامت کنند که صاحب ملک یا صاحب حرفه باشند و از ورود باری به هر جهت و افزایش افراد بیکارکه به مرور شرایط تکدی گری، حاشیه نشینی و افزایش جرایم را به وجود می آورند جلوگیری کرد تا در کشور شهری 5 ستاره داشته باشیم.

انصاری لاری به ایجاد کارگروه ویژه در راستای ایجاد ضابطه های قانونی که با قانون اساسی کشور مغایرت نداشته و فعالیت های ایجاد شده را تعبیر اشرافی گری نسازد اشاره و خاطر نشان کرد: باید حوزه های فعالیت و رقابت در کیش تعیین و عملیاتی شود.

سرهنگ «رحیم جهانبخش» فرمانده انتظامی ویژه کیش نیز در این دیدار با اشاره به  اینکه در سال 96 از میان 130ماموریت نیروی انتظامی 6 ماموریت به عنوان اولویت های سال تعیین و عملیاتی شد افزود: نیروی انتظامی ویژه کیش با ورود در حوزه مبارزه با مواد مخدر تقریبا تمامی باندهای سازماندهی شده مواد مخدر در جزیره کیش را نابود کرده است.

وی با اشاره به 93 درصد کشفیات مواد مخدر در سال 96 نسبت به سال قبل در کیش بر کاهش دسترسی مصرف کنندگان و افزایش قیمت مواد تاکید کرد و افزود: ورود معتادان متجاهر به کیش خط قرمز نیروی انتظامی کیش است زیرا کیش باید محلی خالی از معتاد و اعتیاد باشد.

توقیف تعداد ۲۷ فروند لنج کالای قاچاق در سال جدید که نسبت به ۱۸ فروند لنج توقیف شده در سال گذشته افزایش ۵۰ درصدی را نشان می دهد حاکی از تلاش دریابانی کیش در این حوزه است که به گفته جهانبخش شامل رقمی معادل ۵۰۰ میلیارد ریال با افزایش ۴۰ درصدی است.

 وی به افزایش توانمندی دریابانی کیش در راستای حراست و صیانت از آب های مرزی جمهوری اسلامی اشاره کرد و از افزایش یک فروند شناور 60 فوتی در آینده نزدیک به ناوگان دریابانی نیروی انتظامی ویژه کیش خبر داد.