مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش:

پرستاری حلقه اصلی بهبود بیماران است

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در آیین گرامیداشت روز پرستار از پرستاری به عنوان حلقه اصلی بهبود بیماران یاد کرد.

به گزار ش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، این مراسم با حضور غلامحسین مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر سادات سید باقر مداح رئیس هیات برد پرستاری کشور، دکتر مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امام جمعه کیش، امام جمعه اهل تسنن، رئیس و کادر پزشکی و پرستاری بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش، اعضای شورای شهر و پرستاران در سالن همایش بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی منطقه آزاد کیش برگزار شد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش دراین مراسم ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، پرستاری را به عنوان حرفه ای مقدس در تعاليم اسلامی عنوان کرد و گفت: پرستاران جايگاهی بس مهم و رفيع داشته و توفيقی بزرگ برای تقرب به حضرت حق و كسب رضايت دارند و باید قدردان این موهبتی الهی باشند.

دکتر غلامحسین مظفری  با اذعان به اینکه پرستاری حلقه اصلی بهبود بیماران است افزود: این حرفه هنری متعالی و رسالتی سنگين است تا انسان هايی صبور در كسوت پرستاری ، هنرمندانه آلام بيماران را مرهم نهند و زخم های جسم و روح آنان را التيام بخشند.

دکتر سادات سید باقر مداح رئیس هیات برد پرستاری کشور و مادر پرستاری نوین ایران نیز در این مراسم با اذعان به اینکه پرستاری مراقبت به توان عشق است اظهار کرد: پرستاری باید همراه با عشق و علاقه به بیمار و کار باشد زیرا در این صورت است که می توان صبورانه در این حرفه باقی ماند.

در ادامه با ابراز خرسندی از وضعیت بیمارستان کیش افزود: بیش از شصت و هفت سال پیش وارد حرفه پرستاری شدم و در طول این سالیان کمتر با کادر تیمی هماهنگ برخورد کردم، اما همدلی مسئولانه و کار تیمی کادر پرستاری در این بیمارستان کوچک و پویا بسیار قابل تحسین است .

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی نیز در ادامه خاطر نشان کرد: اكنون كه در آستانه چهلمين سالگرد پيروزی انقلاب اسلامی قرار داريم، شاهد پيشرفت های اساسی در حرفه پرستاری و در عرصه خدمات بالينی، علمی، آموزشی و پژوهشی هستيم.

وی درخصوص حوزه آموزش و پژوهش خاطرنشان كرد: سهم پرستاران در توليد علم ٢٥ درصد است و از سال  ٢٠١٣ تا سال ٢٠١٨ تعداد مقالات منتشر شده در مجلات بين المللی افزايش داشته و تاكنون ٦ هزار و ٣٥١مقاله در حوزه پرستاری منتشر شده كه رتبه ايران را در اين زمينه به سومين كشور در منطقه رسانده و از افتخارات جامعه پرستاری محسوب می شود.

امام جمعه کیش نیز با نکوداشت پنجم جمادی الاول سالروز میلاد عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار افزود: شغل پرستاری چیزی جز عشق و محبت و عاطفه نیست و کسانی که این شغل را انتخاب کردند انسان های ایثارگر و فداکاری هستند که به بیماران و همراهان آنها عشق می ورزند.

امام جمعه اهل تسنن کیش هم با تبریک ولادت حضرت زینب (س) افزود: پرستاران باید افتخار کنند که زاد روز تولد بزرگ پرستارعالم هستی به نام آنها در تقویم نظام جمهوری اسلامی نام گذاری شده است. از میان مشاغل، تنها شغلی که باعث جلب رضایت پروردگار و رسول خدا و آرامش بیماران می شود، شغل پرستاری است.

گفتنی است در ابتدای این مراسم دکتر مداح ومسئولان کیش وشورای شهراز میدان جنب بیمارستان کیش که با تصویب  شورای شهر جزیره و به همت سازمان منطقه آزاد کیش میدان پرستار نامگذاری شد رونمایی کردند.

شایان ذکر است همزمان با مراسم روز پرستار از پرستاران نمونه بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی منطقه آزاد کیش تقدیر به عمل آمد.