روز قدس، روز دفاع از مردم مظلوم فلسطین؛

راه اندازی جنگ های نیابتی هیچ خللی به اتحاد مسلمانان وارد نمی کند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش روز قدس را روز همبستگی و اتحاد مسلمانان و اعلام حمایت از مردم فلسطین دانست و افزود: راه اندازی جنگ های نیابتی از سوی استکبار جهانی و رژیم اشغالگر قدس هیچ خللی به اتحاد مسلمانان وارد نمی کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش علی اصغر مونسان در راهپیمایی روز قدس در گفت وگو با ایرنا در مورد نقش رژیم صهیونیستی در دامن زدن به نا امنی های منطقه اظهار داشت: جنایات اسرائیل در جهان بر همه آشکار است و هر روز بر دامنه این جنابات افزوده می شود.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی تلاش می کنند تا با راه اندازی جنگ های نیابتی افکار عمومی را نسبت به مساله فلسطین منحرف سازند و از ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی به نفع خود بهره ببرند افزود: این رژیم هر روز به دنبال نقشه ها و توطئه های جدید علیه مسلمانان است اما این اقدامات هیچ خللی بر اتحاد و اراده مسلمانان و همچنین حمایت از مردم فلسطین وارد نمی سازد.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: اگر مسلمانان در کنار یکدیگر قرار بگیرند اتحادی بی نظیر تشکیل می دهند که این اتحاد تمامی توطئه های دشمنان را خنثی خواهد کرد، با اتحاد است که قدس شریف از چنگال رژیم غاصب صهیونیستی آزاد می شود.
وی مهمترین دستاورد روز جهانی قدس را افزایش اتحاد و همدلی بین مسلمانان، حمایت هر چه تمام از مردم فلسطین و نمایش ضعف رژیم اشغالگر قدس در پیاده سازی توطئه های خود علیه مسلمانان دانست و گفت: اسرائیل بداند که هیچ عاملی سبب نخواهد شد که مسلمانان، فلسطین را رها کنند، آنها همچنان به مبارزه خود تا آزادی قدس شریف ادامه خوهند داد.

راهپیمایی روز قدس امسال در 850 شهر ایران اسلامی برگزار شد.
در 16 مرداد سال1358 پس از بمباران جنوب لبنان توسط نیروهای رژیم صهیونیستی امام خمینی (ره) در ابتکاری ماندگار از مسلمانان جهان خواست با انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس، همبستگی خود را در حمایت از حقوق قانونی مردم فلسطین به نمایش بگذارند.