تقدير از سازمان منطقه آزاد کیش در همایش ملی تقدیر از چهره های ماندگار راه و شهرسازی و کار آفرینان برتر

سازمان منطقه آزاد کیش موفق به كسب دو رتبه برتر همایش ملی تقدیر از چهره های ماندگار و كار افرينان برتر راه و شهرسازي(جایزه دادمان) شد.

به گزارش روابط عمومي و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در همایش تقدیر از چهره های ماندگار و کار آفرینان برتر راه و شهرسازی کشور با عنوان جایزه دادمان كه عصر چهارشنبه 18 اسفند با حضور مسئولان عالی رتبه کشوری و نخبگان این صنعت در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد، جوایز برتر در حوزه هاي "معماری و شهر سازی" و" ابنیه و ساختمان "  به دکتر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اهدا شد.

در این همایش ملی که با هدف شناسایی، انتخاب و تقدیر از سازمان ها، شرکت ها و مهندسان برتر در زنجیره ارزش راه و شهرسازی و ترویج فرهنگ خود ارزیابی و توسعه و آموزش مفاهیم سر آمدی و کیفیت برگزار شد، وزیر و معاونان وزارت راه و شهرسازی، معاونان و مدیران ارشد وزارت نفت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت نیرو، اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گروه متخصصین ایران، سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و استانها، شهرداری کلان شهرها و سایر نهادهای مرتبط با صنعت راه و شهر سازی حضور داشتند و جایزه برتر اعضای شورای سیاست گذاری با عنوان جایزه دادمان به 21 نخبه و طرح برتر اهدا و  از 4 چهره ماندگار با اهدای تندیس دادمان قدر دانی شد.

در اين همايش طرح ساماندهی و توانمند سازی بافت بومی سفین قدیم کیش در حوزه "معماری و شهر سازی" به عنوان طرح برتر در سطح مشارکت محلی و توانمند سازی و همچنين پروژه مدیریت جامع فاضلاب جزیره زیبای کیش – تحقق توسعه پایدار مروارید خلیج فارس به عنوان طرح برتر در سطح نیاز سنجی منطقه ای و آینده پژوهی در حوزه " ابنیه و ساختمان" شایسته تقدیر معرفي شدند و از دكتر مونسان براي اجراي موفق اين طرح ها با اهداي 2 جايزه دادمان قدرداني شد.

جایزه دادمان نمادی است در راستای تجلیل از نخبگان و آثار برتر حوزه راه و شهرسازی و ارتقای کیفیت فعالیت های موجود در این حوزه، و برای تقدیر از کسانی است که به معنای واقعی در این بخش ها فعالیت می کنند.

اعضای شورای سیاست گذاری همایش ملی تقدیر از چهره های ماندگار راه و شهرسازی و کار آفرینان برتر که به همت مرکز راه و شهر سازی گروه متخصصین ایران و با استقبال گسترده مهندسان و نخبگان برگزار شد، با بررسی صدها طرح ارسال شده به دبیرخانه همایش و مد نظر قرار دادن معیارهای متعدد، شرکت ها و مهندسان برتر در سه حوزه معماری و شهر سازی، ابنیه و ساختمان و راه و ترابری را در فرایندی علمی انتخاب كردند.

دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهر سازی در همایش تجلیل از چهره های ماندگار و کار آفرینان برتر راه و شهرسازی (جایزه دادمان) ضمن اشاره به ضرورت ارائه خدمات فنی مهندسی کشور به بازارهای جهانی گفت: همانطور که در اقتصاد مقاومتی استفاده از ظرفیت های داخلی ضروري است در اجرای طرح های زیر بنایی نیز باید به ظرفیت های داخلی متکی باشیم.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اينكه در افق 1404 اجرای طرح جامع حمل و نقل کشور به 550 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که تامین این بودجه برای دولت امری غیر ممکن است تصريح كرد: در اقتصاد جهانی وابستگی به دولت ها کمتر شده است. ما نیز مي بايست اقتصاد خود را به سوی بازارهای بین المللی سوق دهیم.

آخوندی با اشاره به اينكه همه افراد جامعه در برابر محیط زندگی و اطراف خود مسئول هستند گفت: برگزاری جایزه دادمان بدون وابستگی به بخش های دولتی بهترین معیار برای سنجش توجه مهندسان كشور به  مسئولیت های اجتماعی  و تقويت توانمنديهاي كشور در این عرصه است.

در ادامه اين همایش، مهندس محمد دادمادی عضو کمیسیون عمران مجلس، دکتر نیلی مشاور اقتصادی ریاست جمهوری، دکتر علی نبی زاده دبیر کل همایش و دکتر مصدری رییس گروه متخصصین ایران نیز به ایراد سخنرانی و ارائه بیانات خود پرداختند.

گفتنی است مهندسان و شرکت های برگزیده، لوح تقدیر و تندیس های خود را از مهندس میثم پاشازنوسی رییس مرکز راه و شهرسازی گروه متخصصین ایران، مهندس رجبی عضو کمیسیون عمران مجلس و رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، دکتر حناچی معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهر سازی، دکتر مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و همچنین دکتر ایزدی، دکتر نریمان، دکتر کشاورزیان، دکتر عابدزاده و سایر مدیران عالی رتبه حوزه راه و شهر سازی کشور دریافت کردند.

لازم به ذكر است دكتر مونسان سه شنبه ١٧ اسفند نيز در چهارمين جشنواره سراسري چهره سال صنعت ساختمان و در بخش مديران دولتي  تنديس  چهره سال  ٩٥ صنعت ساختمان را دريافت كرد.