بازدید مشاور رییس جمهور از مراکز اقامتی و هتل های جزیره کیش

دکتر ترکان در سفر به کیش از چند هتلِ در آستانه بهره برداری و مجموعه فرهنگی و موزه خلیج فارس بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دبیر شورایعالی مناطق آزاد در سفر به کیش به همراه مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش و جمعی از معاونان و مدیران سازمان از هتل های گامبرون، کیش، آرامکده عشق و ویدا بازدید کرد.

هتل آرامکده عشق که مجموعه ای سیاحتی اقامتی با معماری دوران صفویه است دارای بازارچه سنتی، حمام، دم نوش خانه، زورخانه و اتاق های اقامت گردشگران در شرق جزیره کیش در حال ساخت است و تا پایان شهریور ماه به بهره برداری می رسد. 

هتل ویدا نیز با 114 اتاق رو به دریا در 11 طبقه در آستانه بهره برداری است.

گفتنی است هتل های کیش و گامبرون نیز دو مجموعه بزرگ اقامتی و آماده بهره برداری هستند.

 جزیره کیش مرکز فروش و حراج آثار هنری و تجسمی 

اکبر ترکان در ادامه بازدیدها از مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش دیدن کرد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد در این بازدید تاکید کرد: مراكز فرهنگي در كيش مي تواند به مركزي براي فروش و حراج آثار هنرمندان تبديل شود.

وی افزود: مجموع هنری و موزه خلیج فارس کیش از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و امیدوارم در دوران بهره برداری بتواند موتور حرکت کسب و کارهای خوب برای اهالی این منطقه ارزشمند باشد.

مشاور رییس جمهور ادامه داد: در گالری مد و لباس انتظار این است که کشور ما به موازات توسعه صنعت نساجی، پوشاک، صنعت کفش و چرم توجه خود را متمرکز به طراحی لباس، کیف و کفش کند.

مشاور رییس جمهور گفت: آنچه که امروز در کشورهای صنعتی مورد توجه است تمرکز به "برندسازی"، "استفاده از ایده های نو و تازه" و "طراحی مد" است و دیگر ریسندگی، بافندگی، رنگ و تولید پارچه و منسوجات اقبال چندانی ندارد.

ترکان تاکید کرد: هوشمندی در ارزش افزوده در طراحی و برند سازی امروزه در اروپا به یک اصل مهم تبدیل شده است و این موضوع در کشور ما نباید مورد غفلت قرار بگیرد.

ترکان درادامه با حضور در سیرک آفتاب از برنامه های تفریحی جزیره کیش دیدن کرد.