اعلام برنامه های هفته سلامت مرکز توسعه سلامت در کیش

اولین جلسه بررسی برنامه های هفته سلامت 96 در مرکز توسعه سلامت کیش برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر رضانیا  رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با اشاره به شعار روز جهانی بهداشت با عنوان"افسردگی، بیائید حرف بزنیم"، گفت: 18 فروردین به نام روز جهانی بهداشت نامگذاری شده است.

اما با توجه به تعطیلات عید نوروز و فرصت محدود برنامه ریزی،  هفته سلامت یکم تا هفتم اردیبهشت ماه با شعار "زندگی سالم با نشاط و امید" برگزار می شود.

دکتر رضانیا افزود: هفته سلامت فرصتی است تا با بازنگری و نگاه مجدد به توانمندی ها، دستاوردها و انتظارات موجود، در قالب برنامه ای منسجم و همراه با سایر دستگاه های مسئول در مسیر تحقق سلامت مردم گام برداریم.

وی ضمن تقدیر و رضایتمندی ار عملکرد پرسنل مرکز توسعه سلامت کیش در ایام نوروز عنوان کرد: با عنایت به عملکرد خوب همکاران توانستیم امسال هم مانند سال گذشته ایام نوروز را بدون مشکل بهداشتی و با موفقیت طی کنیم.

رضانیا از اجرای برنامه های مختلف در طول این هفته خبر داد و گفت: برگزاری مسابقات ورزشی، زنگ سلامت و تقدیر از مربیان بهداشتی مدارس، حضور کارشناس در برنامه های تلویزیونی، عیادت از بیماران و دیدار با مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش و ائمه جمعه، نشست خبری با اصحاب رسانه، غبار روبی مزار شهدای گمنام، ارائه پیام های رادیویی، نصب بنر، برگزاری تست های روانشناسی و برنامه های مشاوره ای، غربالگری گروه های مختلف، ویزیت رایگان پزشک در روز های ششم و هفتم اردیبهشت از جمله برنامه های این هفته است.

لازم به ذکر است: جمعه، یکم اردیبهشت ماه روز تحرک بدنی، تفریحات سالم و فعالیت گروهی، شنبه دوم اردیبهشت ماه روز غذای سالم، جامعه سالم و یکشنبه سوم اردیبهشت ماه روز سفیران سلامت، نهاد اجتماعی، دوشنبه چهارم اردیبهشت ماه روز طرح تحول سلامت، ارتقاء کیفیت زندگی، سه شنبه پنجم اردیبهشت ماه روز دین، معنویت، سلامت روان، چهارشنبه ششم اردیبهشت ماه با عنوان هنر و رسانه، سواد سلامت و پنجشنبه هفتم اردیبهشت ماه نیز با عنوان نهاد خانواده و مسئولیت اجتماعی نامیده شده است.